11. 4. 2019

BSK CONTINENTAL TJ JIČÍN : BK NAPOS VYSOKÁ N/L 89 :45 (22:10, 47:16, 63:36)

UTKÁNÍ O BRONZ:

BK NAPOS VYSOKÁ N/L : BK STUDÁNKA PARDUBICE 45 : 28 (10:9, 20:17, 32:28)

Hodnocení turnaje od hlavní trenérky  Kateřiny Trnkové

Na závěrečný turnaj Final Four, kam jsme se dostali přes Hradec „B“ a umístili se tak na 4.místě, jsme přijeli v plné sestavě s 15ti hráčema/čkama. (Kdy nám chyběl pouze Pepa Koutník) Do prvního zápasu jsme nastoupili proti prvnímu z tabulky Jičínu. Jičín prokázal své kvality už ze začátku zápasu a my jsme k němu přistoupili velmi s respektem, kdy po půli první čtvrtiny vedli 12:0. V tomto duchu se bohužel nesl celý zbytek zápasu. Holky z Jičína byly velmi šikovné, dobře stavěné a bojovné. V poločase se už dalo říct, že je boj o postup do finále rozhodnut, kdy jsme prohrávali výsledkem 47:16. I přesto jsme předváděli velmi bojovný výkon a holky alespoň trochu potrápili.  Do druhého zápasu proti Pardubicím, jsme chtěli nastoupit hned opět s bojovností a zápas určitě vyhrát a tak vybojovat pomyslnou bronzovou medaily. Zápas byl vyrovnaný od začátku až do konce a tak diváci se mohli nervovat s námi.  Hráli jsme od začátku s výbornou bojovností a s nasazením, na lavičce vládla výborná nálada a celé družstvo i s rodiči se zapojilo do fandění. Vyrovnaný zápas byl vidět v poločase, kdy jsme vedli pouze o 3b (20:17). Celé 3.čvrtiny nás velmi limitovaly neproměněné vyložené šance z pod koše, kdy jsme minimálně 15 nájezdů za zápas nedali. Ve 4.čtvrtině jsme i přes neproměněné koše, zápas rozhodli, soupeři jsme nedovolili dát ani bod za celou čtvrtinu a tak celý zápas poté skončil v náš prospěch skórem 45:28

Hodnocení turnaje od asistenta trenéra Martina Kolomého

V základní části se náš mladý tým U 12 umístil na pátém místě. V play- off jsme vyřadili ve 2 zápasech tým ze  4 . místa tabulky Sokol Nilfisk Hradec Králové B.  Na  závěrečný turnaj Final four krajského přeboru jsme odjeli v nejsilnějším složení s odhodláním tento turnaj vyhrát.

Bohužel jsme v prvním zápase narazili na nejlepší celek celé skupiny a to celek Jičína, který nebyl doposud poražen. Naše mládí se snažilo, ale bohužel nám utekl začátek zápasu a tím celý 1. poločas. V další části jsme byli celku Jičína vyrovnaným soupeřem, ale náskok z 1. poločasu se nám již nepodařilo dohnat.

V zápase o 3 . místo byl stav utkání až do 3. čtvrtiny vyrovnaný, ale v závěrečné čtvrtině náš celek doslova tým Studánky Pardubice přejel a závěrečnou čtvrtinu vyhrál 13:0. Opět se potvrdilo, že náš tým je v bojovnosti a po fyzické stránce velmi dobře připraven a že až zlepšíme další basketbalové dovednosti, budeme na tom ještě lépe.

Celkově jsme se umístili v této sezoně na 3 . místě což všichni považujeme za velký úspěch. Všem hráčům musíme poděkovat za vzornou reprezentaci našeho mladého basketbalového klubu v letošní ročníku.

Posted in NOVINKY, U12