11. 5. 2018

Nejmladší basketbalisté Naposu Vysoká nad Labem dosáhli v pardubické hale BK Synthesia – V Ráji na pohádkové 3. místo Východočeského přeboru nejmladšího minižactva. Finálová čtyřka za účasti domácí Synthesie Pardubice, Královských sokolů – Sokola Pražské Předměstí Hradec Králové, Sokola Nilfisk Hradec králové a našich nejmladších „Naposáků“ se konalo jako vyvrcholení celosezónního snažení 5. 5. 2018. Skutečnost, že toto družstvo skončilo hned za profesionálními kluby, je pro nás všechny jako vítězství!

BK Synthesia Pardubice : BK Napos Vysoká nad Labem 94 : 27   (30:0, 58:10, 78:17)

V boji o finále se naši nejmenší střetli z největším favoritem, pardubickou Synthésií. Utkání mělo celkem jednoznačný průběh, o osudu rozhodla již první čtvrtina utkání, kde jsme vůbec nebodovali a do další části šli s mankem 30 bodů. Náskok soupeře narůstal, a tak bylo zřejmé, že na naše smíšené družstvo čeká bitva o bronzovou medaili.

Ve druhém utkání přehrála děvčata Sokola Nilfisk Hradec Králové Královské sokoly 57:27. Postoupila tak do finálové dvojice a na nás čekali Královští sokoli v utkání o 3. místo.

BK Napos Vysoká nad Labem : Královští sokoli 40:39  (4:6, 13:16, 21:34)

Královské sokoly jsme v sezóně už dokázali porazit, stejně tak i oni náš tým. Utkání o 3. místo tak nemělo výrazného favorita. Do utkání vstoupili lépe Sokoli, po první čtvrtině vedli rozdílem 2 bodů 4:6, do poločasu přidali ve vedení další bodík (13:16). Třetí čtvrtina se našim nejmladším nevyvedla, a tak do závěrečného dějství vstupovali Sokoli s náskokem 13 bodů, a to je v této věkové kategorii obrovský rozdíl. Ale baskeťáci Naposu jsou velcí bojovníci. Před fandícím obecenstvem, a hlavně bouřlivě fandící lavičkou, která znamenala šestého hráče na hřišti, nic nevzdali a skvělou závěrečnou čtvrtinou dokázali otočit po celé utkání nepříznivý stav. Devatenáct ku pěti, to byl stav poslední části a znamenal celkové vítězství rozdílem jednoho bodu 40:39. Na Královské sokoly tak zbyla ta nejméně chtěná medaile – bramborová a naši nejmenší se mohou radovat z velkého úspěchu, z bronzové medaile. Gratulujeme všem hráčům a všem trenérům mládeže!!!!!

V samotném finále domácí BK Synthesia Pardubice podlehla děvčatům ze Sokola Nilfisk Hradec Králové 43:45 (10:16, 25:21, 33:27). Hradecká děvčata uspěla v první čtvrtině, poté se do vedení dostali domácí basketbalisté. Vývoj utkání ale dokázala otočit a právem se radují z titulu Východočeského přeborníka kategorie U11 smíšených družstev.

BK Napos Vysoká nad Labem : Královští sokoli 40:39

BK Synthesia Pardubice : BK Napos Vysoká nad Labem 94 : 27

Posted in NOVINKY, U11, U12