17. 8. 2021

BK NAPOS Vysoká nad Labem se představila v úvodním přípravném utkání sezóny 2021 – 22 na palubovce Svitav, které ještě v loňském roce hráli nejvyšší českou basketbalovou soutěž, tedy Kooperativa národní basketbalovou ligu.

Letošní účastník 1.ligy s nejvyššími ambicemi byl nemalou výzvou. Určitě za zmínku stojí dnes již 36ti letý veterán ve středu svitavských Turů a to stále vynikající Pavel Slezák, jakož to nejzajímavější akvizice v družstvu soupeře. Jeho basketbalová kariéra je dlouhá a plná nemalých úspěchů jak v dresu Svitav, tak například v dresu českého dlouhodobé mistra z Nymburku s nímž má i několik titulů mistra České republiky.

Bohužel pro nás utkání hned v úvodu nabralo směr, který si udrželo takřka po celou dobu, vyjma dvou světlejších pasáží, když ve 3. minutě na ukazateli skóre svítil výsledek 11:0. Svitavská základní pětka dokázala prodat svoji zkušenost a dravost a hostující basketbalisty pouštěla jen k velmi těžkým a nepřipraveným střelám a naopak je vyčerpávala v obraně rychlou a přesnou hrou. Po střídání a s příchodem toho nejzkušenější z lavičky – Vojty Synáčka, se hra zpomalila, více nutila domácí hrát fyzický basketbal, který jim až tolik nevyhovoval a dostali jsem se do utkání. Vyrovnanost kádru Vysoké a velká variabilita ve střídání nám pomohla hrát vyrovnané pasáže a do poločasu pozvednout hlavu, kdy jsme prohráli čtvrtinu rozdílem pouhých 5 bodů a vypadla to, že jsme našli recept na rychlou hru domácích.

Ale opak bych pravdou. Svitavští na úvod poločasu naskočili opět v základní sestavě a Vysokou velmi výrazně začala opět srážet nepřipravená střelba a malý pohyb na útočné polovině s minimální rotací míče. Bohužel si opět domácí vytvořili náskok, který jim dodal klidu a ukázal hostům, kdo je zde doma. Herní projev se přiklonil na naši stranu opět v době vystřídání skoro celé svitavské základní pětky, kdy se opět ukázala síla naší lavičky.

První minuty na palubovce strávila naše nová posila na pozici pivota a to jednadvacetiletý Miloslav Kulich. Zaznamenal i první body v dresu Vysoké. Tímto ho srdečně vítáme a věříme, že jeho 205 centimetrů bude pod košem ve vysockých barvách dominovat, stejně jako dominuje rozhledna na Milíři naší obci.

Za domácí byl nejlepším střelcem právě v úvodu zmiňovaný Pavel Slezák s 25 body a za hosty pak Tomáš Krišbaum s 12 body. Rád bych ještě vyzdvihl výkon Zdeňka Hanzlíka, který odvedl asi nejvíce nepopulární tvz. „černé práce“ náš tým a bez ohledu na výsledek hrál odpovědně a vyrovnaně.

 

Posted in NOVINKY | Tags: