27. 4. 2016

V semifinále nám systém přidělil soupeře z Náchoda. Nebál bych se označení „černého koně“ Final Four. Úvodní rozkok nám hodil pan starosta Vysoké nad Labem a záhajil tak naše semifinále a vůbec celé Final Four ve Vysoké. Náchod nám do poločasu důrazně ukázal, že se s ním musí počítat a že není v této fázi soutěže rozhodně omylem, sic se po základní části umístil nevalně. Byl to boj o každý míč. Po poločase se obraz hry začal měnit. Náchod musel vlivem úzkostlivého pískání sudích začít více střídat a tento stav nám vyhovoval, protože my díky vyrovnané střídačce mohli rotovat celou sestavu už v prvním polačase. Byli jsme tak více odpočatí a ofenzivně nebezbeční jako celek, zatím co Náchod spoléhal pouze na tři hráče, z nichž jeden začal mít brzy problémy s fouly a druhý se do zápasu tak říkajíc „nedostal“. I když utkání určitě nerozhodl útok, ale právě naše zarputilá obrana a u nás výrazně zlepšené trestné hody o proti základní části soutěže. Třetí čtvrtiny jsou prostě naše – tam jsme dokázali zlomit odpor soupeře 17:6 a tento náskok se v jinak patovém utkání ukázal být rozhodujícím. Divácká kulisa byla neuvěřitelná! Osobně bych ani nevěřil, že se tolik lidí do haly vejde 🙂

Sestava a body BK Vysoká n/L: Faltýnek 15, Fink 15, Dušek 12, Růžička 8, Ruprecht 6,  Frátrik 4, Holubec 4, Hodač 2, Jiříček 2, Daněk 1, Kafka.

Trojky: 4, trestné hody: 26/16 62%, fauly: 25.

Sestava a body TJ Náchod: Sarpong 22, Tondr 13, Vaněček 7, Čermák 6, Hátle 5, Klimek 4, Prouza 3, Chvojka.

Trojky: 4, trestné hody 28/16 57%, fauly: 22.

Posted in Muži A, NOVINKY