12. 12. 2016

10.12.2016 –  dohrávka 1. kola

BK Vysoká nad Labem : Lokomotiva Trutnov    85:56

Sestava a body: Vojtěch Synáček 14b, Lukáš Vrťátko a Michal Krista 13b – (oba 2x za 3b), Roman Vejražka 11b, Alois Daněk a Pavel Kafka po 7b (oba 1x za 3b), po 6 bodech Matěj Fink, Petr Ruprecht a Jan Hodač, Robert Paulíček 2b. Tomáš Faltýnek 0b.

Trojky : 6:4, fauly 18:19, rozhodčí: Petr a Libor Lukešovi (syn a otec)

     Pouze na krátkou chvíli v úvodu utkání se dostali hosté z Lokomotivy Trutnov do vedení v utkání. Po srovnání skóre už jen domácí navyšovali své vedení. Vysoká předvedla, proti posledním domácím utkáním, výrazně lepší výkon. Nechybělo nasazení v obraně a kolektivní hra, vyšperkovaná několika velmi pohlednými akcemi. Lokomotiva začala s osobní obranou, později přešla do obrany zónové, I s tou si však vysočtí dokázali poradit, díky poměrně úspěšné střelbě ze střední vzdálenosti. Dokázali se prosadit i pod oběma koši, jak střelecky, tak na doskoku. Po delší době zasáhl do utkání také Pavel Kafka a své příležitosti se zhostil více než úspěšně. Po prvních dvou bodech vzápětí přidal úspěšnou trojku. Trošku pomalejší měl vstup do utkání Vojtěch Synáček, ale není se co divit. Velmi prožíval start Vojty Synáčka juniora na MČR mládeže v Plzni. Vojta junior odpoledne doplaval v závodě kategorie do 10 let na 3. místě v závodě na 100m motýlek a bezprostředně před začátkem utkání přidal druhý bronz na trati 400m volný způsob. Přesto se hrdý otec stal nejlepším střelcem domácích, ale i celého zápasu. Domácí dokázali pokrýt Michala Slezáka, obávaného střelce z tříbodové vzdálenosti a pokud se dostal ke střele, neměl dostatek klidu k úspěšnému provedení. Jeho bilance tak vyzněla – 8 pokusů, 0 bodů. I to svědčí o zlepšené činnosti v obraně BK Vysoké nad Labem. Trenér Faltýnek tak dostal hezký dárek k narozeninám.

     V celku Lokomotivy se bodově nejvíce prosadili Vladimír Vaněk se 13 body, Aleš Peterka (v minulosti hostoval v Sokole HK PP – 1. liga) a veterán Lukáš Plašil. Oba zaznamenali po 10 bodech.

11.12.2016 – 12. kolo

Lokomotiva Trutnov : BK Vysoká nad Labem  60:84

Sestava a body: Vojtěch synáček 21 (3x za 3b), Michal Krista 12 (2x za 3b),Roman Vejražka 10 (1x za 3b), Petr Ruprecht 10, Tomáš Faltýnek 8, Matěj Fink 6, Alois Daněk 5 (1x za 3b), Pavel Kafka 2, Jan Hodač 1

Rozhodčí: Tomáš Brandejs, Michal Šupej

     V neděli pokračovala 2. liga svým 12. kolem, navázalo tak na dohrávku 1. kola, ve kterém si to mezi sebou opět rozdali vylosované  víkendové „dvojičky“. Samozřejmě se změnou pořadatelství. BK Vysoká tak ve třetí adventní neděli vyrazila na půdu Lokomotivy Trutnov. Dokázala napodobit svůj výkon ze sobotního večera a zopakovat sobotní vítězství, tentokrát poměrem 60:84. Poslední utkání roku 2016 tak přinesla basketbalistům Vysoké nad Labem důležité 4 body do tabulky. Střelecky se opět prosadil Vojtěch Synáček, svými jednadvaceti body přispěl hlavní měrou k celkovému výsledku. Velmi slušná čísla vykazuje statistika v kategorii doskoků. 36 obranných a 15 útočných, tedy celkem 51  doskočených míčů. Vysoká tak pokračovala ve zlepšených výkonech a už teď se můžeme těšit na další kola, která se odehrají 7. a 8. 1. 2017 na domácí palubovce.

Trenér Faltýnek k uplynulému víkendu: „Ačkoliv by se mohlo zdát, že Lokomotiva je slabým soupeřem (pozn. poslední místo v tabulce), určitě tomu tak není. Má ve svém středu hráče se zkušenostmi jak z 1. ligy mužů, tak i extraligy. Utkání nás zastihla v dobré formě, rozebrali jsme si s hráči neúspěšná vystoupení před 14 dny a jsem rád, že jsme neopakovali stejné chyby. Každý bod do tabulky je důležitý a zvítězit nad krajským rivalem jistě potěší nejen hráče, ale i naše fanoušky.“

 

Posted in Muži A, NOVINKY