8. 3. 2017

22. kolo Sokol Darren Chrudim : BK Vysoká nad Labem 94 : 29 (20:6, 49:20, 74:22)

Sestava a body: Tomáš Faltýnek 11, Michal Krista a Pavel Kafka 5 (oba 1 x za 3b), Alois Daněk a Robert Paulíček po 4, Lukáš Vrťátko 0.

Trojky v utkání: 12 : 2, fauly 7:4 !!

Bez jakýchkoliv šancí odjela šestice hráčů Vysoké na závěrečné utkání do Chrudimi s povinností utkání odehrát. V takové situaci se již velmi těžko hledá motivace pro adekvátní výkon a na palubovce to bylo patřičně znát. Od prvních okamžiků utkání Chrudim nehodlala ponechat nic náhodě a chtěla si pojistit vítězstvím 1. místo ve skupině a tedy i boj o postup do 1. ligy. Mohli být ale hráči Chrudimi trošku milosrdní a již tak zdevastované torzo vysockých basketbalistů odměnili velmi krutou porážkou 94:29. Po první čtvrtině vedení o 14 bodů (20:6), poločas 49:20. Vrchol destrukce přišel ve druhé polovině, když naši hráči dokázali za 20 minut čistého času zaznamenat 9 bodů (ve 3. čtvrtině pouhé 2), zatímco soupeř 45. Kuriozitou utkání je počet faulů. Domácí se dopustili 7 prohřešků, hosté dokonce jen 4. Za Sokol Darren Chrudim si hned celá pětice hráčů připsala 11 a více bodů.

Jmenovitě: Jan Soudek 17, Miroslav Večeřa 14, Ondřej Zítko 13, Rostislav Bambuškar 12, Ondřej Votava 11. Jen poměr střel za 3 body (12:2) dává v součtu rozdíl 30 bodů.

Pro BK Vysoká nad Labem sezóna končí, v té příští bude opět bojovat o postup z Východočeské ligy.