15. 11. 2016

12. 11. 2016 – 8. kolo 2. ligy mužů, skupina „B“

BK Brandýs nad Labem : BK Vysoká nad Labem  69:77   (20:25, 32:41, 45:55)

Sestava a body: Vojtěch Synáček 28 (2x za 3body), Michal Krista 19 (5x za 3 body), Matěj Fink 10 (2x za 3b), Petr Ruprecht 5 (1x za 3b), po 3 bodech Tomáš Faltýnek, Petr Dušek, Roman Vejražka, po 2 bodech Alois Daněk, Jan Hodač. Bez bodů Lukáš Vrťátko a Pavel Kafka. Trojky 3:10, fauly 26:19

Sobotní utkání – polabské derby v Brandýse nad Labem překvapilo svojí tvrdostí. Výjimkou nebyly ani potyčky hráčů v průběhu utkání. Celek BK Vysoké n/L byl ukázněnějším celkem, což se projevilo nejen v součtu osobních chyb (26:19), ale samozřejmě také v počtu prováděných trestných hodů a tedy i cenných bodů (28/23), úspěšnost více než 82%. Brandýs vyrukoval s agresivní, celoplošnou obranou a zdvojováním hráče s míčem, což dělalo vysockým chvílemi velké problémy. Důsledkem toho bylo množství ztrát, celkem 30. Jednoznačně přehráli domácí celek v tom, u basketbalu nejdůležitějším, v zakončení. 10 úspěšných trojkových pokusů – z toho si 5 připsal Michal Krista. Přes nervózní průběh utkání na palubovce, vytvořili diváci velmi dobrou kulisu, kterou si pochvalovali i hráči BK Vysoká nad Labem. Stínem utkání je zranění dvou opor, Petra Ruprechta (už v 1. čtvrtině, poraněný kotník) a Vojtěcha Synáčka, který si v závěru utkání bolestivě narazil kyčelní kloub.

Komentář trenéra: Soupeř se prezentoval velmi agresivní obranou , kterou praktikoval po celý zápas. Téměř celé utkání jsme s tím měli problémy a důsledkem byl vyrovnaný zápas s vítěznou koncovkou v náš prospěch. Stínem zápasu byla zranění hráčů Synáčka a Ruprechta.

Posted in Muži A, NOVINKY