31. 1. 2017

1V rámci 14. kola 2. ligy mužů se v celku Basketu Poděbrady poprvé v sezóně představil Ladislav Sokolovský (Písku „B“ naděli při své druholigové premiéře 10 bodů). Fanouškům basketbalu notoricky známé jméno, pro ty, kteří se o basketbal tolik nezajímají přidám několik statistických údajů. Ladislav Sokolovský je rekordmanem v počtu mistrovských titulů ČR. Svůj první získal s celkem Brna, kde jej vychoval legendární trenér Miroslav „Miki“ Pospíšil, další dva v Opavě a zbylých osm v týmu nejúspěšnějšího klubu posledních let, Basketbalu Nymburk.

Titulů nasbíral hodně, ale myslím, že jeden z nejcennějších byl ten ze sezóny 2002/3, kdy Opava ve finále porazila právě celek Nymburka ve finálové sérii 4:3 na zápasy. Jeho tehdejšími spoluhráči byli neméně známí basketbalisté, všichni do jednoho si prošli i reprezentačními výběry, ať mládežnické nebo dospělé. Ačkoliv jich nebylo jen sedm, většinu utkání odehráli v sedmi hráčích a vysloužili si tak přezdívku „Sedm statečných“. Petr Čudek, Pavel Beneš, David Klapetek, Věroslav Sucharda, Radim Kramný, David Zdeněk, Tomáš Hrubý a na závěr jsem si nechal Pavla Staňka. Právě s Pavlem Staňkem (dvojnásobný Mistr ČR s Opavou) se Ladislav Sokolovský potkává nyní v dresu Basketu Poděbrady, kde předávají své bohaté zkušenosti mladším spoluhráčům na palubovce. A na palubovce se snaží zúročit své basketbalové umění i jako šéftrenér basketbalové akademie Nymburk.

Uvidí tedy publikum ve Vysoké nad Labem 4.2. v utkání s Basketem Poděbrady dva Mistry ČR v dresu Basketu Poděbrady? Přijďte se sami přesvědčit. Utkání začíná v 18.30.

Pavel Rozsypal

 

Posted in Muži A, NOVINKY