29. 10. 2018

100 let samostatného Československa jsme si připomněli v neděli 28. října 2018 v parku u hostince U Salavců a ve sportovní hale.

Akce začala za deštivého počasí v 16:30 hodin zasazením „stromu republiky“. Téměř stovka účastníků plus zástupci klubů a spolků včetně našeho BK Vysoké n.L. společně zasadili národní strom – Lípu srdčitou.  Součástí akce byl „vzkaz budoucím generacím“. Veřejnost, děti i dospělí, si mohli připravit pozdrav, přání nebo drobnost, která byla vložena do speciální schránky se znakem obce a uložena ke kořenům lípy. Účastníci si na závěr zazpívali společně Československou hymnu a oblíbenou píseň prvního československého prezidenta Masaryka „Ach synku, synku“.

V 17 hodin byla připravena ve sportovní hale  beseda o historii obce, promítání historických fotografií a výstava originálních obecních kronik a dokumentů. Pro účastníky bylo zajištěno pohoštění, včetně speciálního cukroví v národních barvách.

Posted in NOVINKY