17. 9. 2018

Do minulé sezóny jsi působil v nejvyšší soutěži jako „profík“. Nejvyšší soutěž je svojí kvalitou ve všech směrech na zcela jiné úrovni než 2. liga. Jsi připraven na tuto změnu?

Na změnu se těším. Každá změna přinese něco nového, třeba to, že už nebudu trénovat 2x denně. I když Vysoká hraje nižší soutěž, než jakou jsem hrál posledních 12 let, tak je to pořád basketbal. 

 

Myslíš, že 2. liga bude „jednoduchou“ soutěží ?

Myslím, že i 2. liga má svoji kvalitu. V některých týmech hrají hráči, kteří sem přišli i z té nejvyšší soutěže. Naopak si myslím, že se tady bude hrát více týmově, než jak je tomu v mnohých zápasech extraligy.

 

Některé hráče z minulosti jistě znáš, jiné vidíš poprvé. Jak se cítíš v novém kolektivu?

Za moji dosavadní basketbalovou kariéru jsem prošel mnoha týmy a nikdy jsem neměl problém začlenit se v novém kolektivu. Navíc některé hráče znám, takže jsem přesvědčený, že stejné to bude i ve Vysoké.

 

Otázka pro tebe jako hráče, bez ohledu na trenéry a manažery. Budete usilovat o postup do 1. ligy?

Každý tým by měl usilovat o co nejlepší výsledky. Do Vysoké jsem přišel s tím, abychom se s týmem pokusili postoupit do 1.ligy.

 

 

Bydlíš ve Vysoké nad Labem. Jak se těšíš na skutečnost, že si po létech pendlování po českých palubovkách zahraješ konečně „doma“?

No, to tak úplně není pravda. Ve Vysoké jsem se narodil, mám tady trvalé bydliště a bydlí tady moji rodiče. Ale já v současné době bydlím v Kolíně, odkud sem budu dojíždět, takže se toho pendlování zatím nezbavím. 

 

Posted in Muži A, NOVINKY