15. 9. 2020

 

V sobotu 12. září se v naší hale ve Vysoké nad Labem uskutečnil další ročník přípravného basketbalového turnaje NAPOS CUP, tentokrát pro mladé basketbalisty v kategorii chlapců U17. Turnaje se zúčastnily celkem 4 celky, kromě domácích také mladé naděje Tygrů Praha, Královských sokolů Hradec Králové a Spartaku Rychnov nad Kněžnou.

Na našich hráčích, kteří po půl roce kvůli pandemii COVID-19 konečně nastoupili k basketbalovému zápasu, byl od prvního hvizdu vidět velký zápal a radost ze hry, což bylo hlavním cílem tohoto přípravného klání. Naše „sedmnáctka“ nakonec zaslouženě vybojovala celkové prvenství, když v první a zároveň nejvyrovnanějším utkání udolala pražské Tygry a poté zdolala Královské sokoly. Po těchto utkáních a dalších výsledcích bylo již před posledním zápasem s Rychnovem nad Kněžnou jasné, že Vysočtí skončí na první příčce. Na zápas s Rychnovem nakonec kvůli zranění několika hráčů Spartaku už bohužel nedošlo. Což byla jediná kaňka letošního povedeného turnaje. Druhou příčku vybojovali Tygři Praha, třetí místo si odvezli Královští sokoli a čtvrté Spartak Rychnov nad Kněžnou. Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen vysocký tahoun Michal Hrdlička, čímž tak dovršil velice dobrý sobotní výkon našeho týmu.

Třetí ročník NAPOS CUPU se vydařil, proto se již můžeme těšit na jeho další pokračování v příštím roce, ale hlavně na blížící se novou sezónu. Pevně věříme, že vzhledem k situaci se ji podaří odehrát. Zůstaňte zdraví a hrajte basketbal!

 

Výsledky:

BK NAPOS – Tygři Praha 57:48
BK NAPOS –  Královští sokoli HK 61:28
BK NAPOS –  BK Spartak Rychnov n. Kněžnou 20:00

 

Nejlepší hráč turnaje: Michal Hrdlička – BK NAPOS Vysoká nad Labem

 

Konečné pořadí:

  1. BK NAPOS Vysoká nad Labem
  2. Tygři Praha
  3. Královští sokoli Hradec Králové
  4. BK Spartak Rychnov nad Kněžnou

 

Posted in NOVINKY, U17