4. 12. 2017

Na „kdyby“ se nehraje, ale…

10. kolo – Fio Banka Jindřichův Hradec „B“ : BK Napos Vysoká nad Labem 90:79
(25:25, 46:45, 68:64)

Na „kdyby“ se sice nehraje, ale tentokrát se u tohoto typicky českého obratu musíme zastavit. Napos utrpěl první porážku v soutěži. Rozdílem 11 bodů podlehl rezervě extraligového Jindřichova Hradce. A zde přichází ono „kdyby“. Kdyby za „béčko“ nenastoupili 3 hráči jindřichohradeckého A týmu, asi by se utkání odehrávalo v úplně jiné formě. Štěpán Fical, 30 bodů, Patrik Hron, 21 bodů, Vojtěch Novák, 18 bodů. Sečteno, podtrženo, tito tři dali dohromady 69 bodů z 90 dosažených. Souhlasíte se mnou? Co kdyby tam nebyli…. Přesto bylo utkání do posledních minut velmi vyrovnané. Ještě ve 3. minutě poslední čtvrtiny byl rozdíl ve skóre pouhý bod (68:67). Zlom v utkání nastal mezi 3. a 7. minutou, kdy se stav změnil na 84:67. Koncovka prostě vyšla domácím lépe, především zásluhou téměř neomylné střelby.

Sestava a body: Tomáš Kiršbaum 14, Petr Dušek 12, Zdeněk Hanzlík 11 (1x za 3b), Michal Krista 10 (2x za 3b), Petr Ruprecht 10, Roman Vejražka 8 (1x za 3b), Tomáš Faltýnek 6, Matěj Fink 5 (1x za 3b), Jan Hodač 3 (trojka).

Trenér Martin Havrda: „…Oni byli neuvěřitelně efektivní. Neměli jsme skoro žádné obranné doskoky, ale ne proto, že bysme špatně doskakovali, ale oni toho mnoho neminuli… Celý zápas odehráli prakticky ve 3 lidech, tady se projevil rozdíl mezi nejvyšší soutěží a 2. ligou…“

11. kolo Tesla Pardubice : BK Napos Vysoká nad Labem 81:70 (10:15, 32:29, 58:53)

Ve snaze odčinit sobotní neúspěch se vydali naši hráči v neděli na palubovku pardubické Tesly. A právě velká snaha byla možná příčinou druhého neúspěchu. Trenér Havrda si po utkání pochvaloval nasazení všech hráčů. To byl ale bohužel jediný klad utkání. Střelecky se příliš nedařilo, snad jen trojkové pokusy (celkem 7 úspěšných) byly výjimkou. Tesla neměla co ztratit a proti favoritovi utkání odevzdala maximum.

Sestava a body: Tomáš Kiršbaum 17, Alois Daněk 11, Roman Vejražka 10 (1x 3b), Petrové Dušek a Ruprecht po 9 bodech (oba 1x za 3b), Michal Krista 6 (2x za 3b), Matěj Fink 5 (1x za 3b), Zdeněk Manzlík 1x za 3b.

Trenér Martin Havrda: „…Ke špatné střelbě se přidaly i nevynucené ztráty, špatné řešení zakončení, nepřesné přihrávky. Tesla si velmi dobře hlídala obranný doskok a tím nedávala příležitost
k reparátům. Když se koukám na zápis, vypovídá o tom velmi dobře on sám. Byl to vyloženě „zápas“, buď za tři body, nebo čára trestného hodu. Odjinud pomalu body nepadaly. Oni v závěru zachovali více klidu. Šli na začátku do zápasu s tím, že mohou jen překvapit a proti nám nic neriskují a to se na závěr ukázalo jako rozdílový faktor. Na našich byla „deka“, oni si šli zahrát…“

Přes dvě prohry zůstává BK Napos Vysoká nad Labem v čele tabulky skupiny „B“ 2. ligy. Před koncem letošního roku nás čeká ještě duel „dvojičky“, tedy BVK Holice. Momentálně 6. celek tabulky, ale vzpomeňte na předchozí týdny. Když některý neporažený klub vyrazil na palubovku Holic a Vysoké, rázem měl na kontě 2 prohry. Určitě nelehká utkání čekají naše hráče. První zápas s Holicemi sehrajeme na domácí palubovce, netradičně v pátek 15.12.2017 od 20.00, v sobotu je na programu odveta v Holicích.

Posted in Muži A, NOVINKY