20. 11. 2018

18.11.2018 2. liga muži – 9. kolo

BK Vlci Žďár nad Sázavou : BK NAPOS Vysoká nad Labem    87 : 78 (23:22, 44:41, 71:61)

Vlci ze Žďáru nad Sázavou nastupovali do víkendovým dvou zápasů s téměř kuriózním skóre na svém kontě 428:429. Příznivé klima od jihočeských rybníků se přesunulo na drsnou Vysočinu a ta na nás poslala smečku vlků. Přes vyrovnaný poločas utkání (čtvrtiny 23:22, 44:41) si Vlci Žďáru nad Sázavou pohlídali druhou polovinu třetí části, ve které si vytvořili rozhodující náskok 11 bodů (71:60), na kterém nezměnila nic ani závěrečná kvarta.

Celá pětice hráčů nastřílela v utkání 10 a více bodů, v konečném účtování to však nestačilo. Přesto zůstává BK Napos Vysoká nad Labem na první příčce tabulky skupiny „B“ se stejným bodovým ziskem (14 bodů) a poměrem utkání (6 výher, 2 prohry) jako druhý BA LYNX Liberec a třetí BVK Holice.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Tomáš Kiršbaum 24 (3x za 3b), Vojtěch mráz 15 (1x za 3b), Vojtěch Synáček 13 (1x za 3b), Pavel Harčár 12, Zdeněk Hanzlík 10, Martin Sejpka a Michal Krista po 2 bodech, Tomáš Faltýnek 0.