12. 2. 2019

Basket Poděbrady : BK Napos Vysoká nad Labem   69 : 84  (14:26, 34:51, 53:71)

9.2. 2019   17. kolo 2. liga muži

Svým 17. a 18. kolem pokračovala 2. liga mužů. Naši hráči se představili v sobotu 9.2. na půdě Basketu Poděbrady a v neděli 10.2. v Kutné Hoře.

Impozantní vstup do utkání předvedli naši borci  v utkání s Basketem Poděbrady (hrálo se v hale ZŠ Sadká). Domácím dovolili skórovat až v 5. minutě utkání, to už měli ale na svém kontě 15 bodů. Dvanácti bodové vedení po první čtvrtině (14:26) do poločasu ještě navýšili na 17 (34:51). Velmi dobrý základ pro klidný druhý poločas, ve kterém si došli pro výhru a důležité 2 body. Konečný stav utkání 69:84.

Všech 10 hráčů BK Napos Vysoká nad Labem, kteří byli připraveni k utkání, se zapsalo do bodových statistik. Pětice hráčů se podílela na výsledku 10ti a více body. Střelcem Naposu se stal tentokrát Tomáš Faltýnek s 12 body. Stínem utkání je zranění achilovky Michala Kristy, které si vyžádá s největší pravděpodobností operační zákrok. Sezóna tak pro něho předčasně skončila.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Tomáš Faltýnek 12, Tomáš Mráz, Michal Krista a Pavel Harčár po 11 bodech (Krista 2x za 3b, Harčár 1x za 3b), Roman Vejražka 10 (2x za 3b), Tomáš Kiršbaum 8, Petr Ruprecht a Vojtěch Synáček po 6 bodech, Zdeněk Hanzlík 5, Martin Sejpka 4. Trojky v utkání 8:5.

18. kolo 2. liga muži   10.2. 2019

Sokol Kutná Hora : BK Napos Vysoká nad Labem  95 : 73   (25:21, 54:33, 70:50)

Dvě třetiny první čtvrtiny jsme měli utkání pod kontrolou. „Trojkový“ závěr domácích sokolů změnil rázem obraz celého utkání a druhá čtvrtina dílo v podstatě dokončila. Do poločasové přestávky odcházeli domácí hráči s luxusním náskokem 21 bodů (54:33). Utkání dovedli do vítězného konce, našemu týmu už citelně chyběl Michal Krista. Nevyzpytatelný Sokol Kutná Hora si v posledních kolech „vyšlápl“ nejen na náš celek, ale i BVK Holice, či AŠ Mladá Boleslav.

Bodově se v našem celku blýskl Petr Ruprecht, autor 15 bodů, úspěšně mu sekundovali Martin Sejpka se 14 body, Zdeněk Hanzlík se 13 a Tomáš Kiršbaum s 11 body.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Petr Ruprecht 15 (1x za 3b), Martin Sejpka 14 (2x za 3b), Zdeněk Hanzlík 13, Tomáš Kiršbaum 11 (1x za 3b), Roman Vejražka 6 (1x za 3b), Tomáš Mráz 6, Tomáš Faltýnek 5, Pavel Harčár 3 (trojka).