1. 2. 2018

28.1.2018

16. kolo 2. ligy mužů BK NAPOS Vysoká n.L. : Basket Poděbrady 74 : 66 (22:12, 33:31, 54:52)

V nedělním utkání se projevilo přesně to, o čem mluvil trenér Martin Havrda po sobotním zápase. Vcelku poklidný úvod utkání, desetibodové vedení a nic nenaznačovalo, že by se mělo bojovat v dramatickém duelu. Zatímco první část domácí Napos Vysoká nad Labem ovládl již zmíněným rozdílem, ve druhé části rozdílem 8 bodů vítězí Basket Poděbrady (11:19) a drama s obavami o výsledek je na světě. Zvlášť, když třetí část končí remízou 21:21 a do závěrečné čtvrtiny se jde za stavu 54:52. Ve druhé minutě poslední části hosté srovnávají na 56:56 a dalšími dvěma body jdou do vedení. Proti je ale Zdeněk Hanzlík, který důležitou trojkou otáčí vedení na stranu Naposu. O chvíli později přidává další trojku Roman Vejražka. V závěrečných minutách, kdy oba týmy mají na svém kontě více než 5 osobních chyb, úřaduje přesnou rukou Vojtěch Synáček. V exekuci trestných hodů je neomylný, proměňuje všech 6, které mu soupeř po faulech nabídl. Dalšími dvěma, úspěšnými trestnými hody pečetí vítězství Martin Sejpka.

Sestava a body: Vojtěch Synáček 20, Zdeněk Hanzlík 19 (3x za 3 body)+ 10 doskoků, double-double. Tomáš Kiršbaum 11 (2x za 3b), Roman Vejražka 9 (2x za 3b), Martin Sejpka 7 (1x za 3b), Petr Dušek 3, Michal Krista a Jan Hodač po 2 bodech, Tomáš Faltýnek 1. Doskoky 37, asistence 13, trojky 8.

Trenér Martin Havrda: „Úplně zbytečně jsme si komplikovali situaci. Utkání bylo dobře rozehráno, ve druhé části po několika dílčích nezdarech hráči znervózněli a utkání nabralo dramatický obrat. Věřil jsem v kvalitu týmu. Poděbrady ale na naší palubovce předvedly velmi bojovný výkon. Závěr utkání vzali do svých rukou zkušení hráči, Roman Vejražka, Zdeněk Hanzlík a Vojtěch Synáček, stoprocentní v trestných hodech.“

Překvapením 15. kola je určitě porážka vedoucího celku TJ Sokol BK Chrudim na palubovce BK Brandýs nad Labem 77:63, čímž se opět vyrovnalo čelo tabulky. V 17. a 18. kole nás čekají velmi důležitá utkání na palubovkách soupeřů, 10. února BA Lynx Liberec a v neděli 11. února AŠ Mladá Boleslav, oba celky z popředí tabulky skupiny „B“.