13. 2. 2018

2. liga muži 18. kolo AŠ Mladá Boleslav : BK NAPOS Vysoká nad Labem 86:60 (20:17, 38:38, 62:45)

12.2.2018

Přes všechny absence se nedělní utkání v Mladé Boleslavi vyvíjelo zpočátku podstatně lépe než sobotní duel v Liberci. Na začátku jsme udrželi krok s domácí Autoškodou, ve druhé čtvrtině jsme si vypracovali vedení 30:37. V posledních  dvou minutách do poločasu domácí dokázali vyrovnat a pokračovali v úspěšné střelbě i  ve čtvrtině třetí. Zatímco Boleslav měla úspěšnost trojkové střelby kolem 50%, na naší straně to bylo pouhých 15%. Tento střelecký závod, do kterého jsme se pustili, jsme prohráli, stejně tak celou čtvrtinu poměrem 24:7. Stav po 3. čtvrtině 62:45 a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Sestava a body: Petr Ruprecht 15 (2x za 3b), Tomáš Kiršbaum 15, Vojtěch Synáček 13 (1v za 3b), Petr Dušek 7 (1x za 3b), Martin Sejpka a Tomáš Faltýnek 4, Michal Krista 2, Jan Hodač 0. Trojky v utkání 14:4 !!!

Trenér Martin Havrda: „Dvě víkendové tragédie. V sobotu jsme špatně řešily clony, nevyhověli jsme si prostorově a v závěru odešli i fyzicky. V neděli jsme se s Boleslaví pustili do trojkové přestřelky a ta jednoznačně vyzněla pro domácí. Utkání jsme prohráli prakticky za 12 minut na konci prvního poločasu a třetí čtvrtině. Nedá se nic dělat, takový je sport. Musíme se soustředit na nejbližší utkání a z těch vytěžit bodové maximum. Musím také doufat, že do příštího dvoukola budu mít k dispozici uzdravený kádr.“

BK Napos Vysoká nad Labem klesl v tabulce skupiny „B“ na 5. příčku. Do konce základní části zbývají odehrát 4 utkání. O víkendu 24. -25.2.2018 vyjíždí Napos na palubovku Sokola Kbely a Brandýsa nad Labem. Základní část uzavřou utkání na domácí palubovce 10. – 11.3.2018 utkání s Teslou Pardubice a FioBankou Jindřichův Hradec „B“.