23. 9. 2020

 

20.9.2020
BK NAPOS Vysoká nad Labem vs. Tesla Pardubice
113:61  (30:19, 56:37, 75:51)

 

V druhém kole 2. ligy mužů přivítal domácí NAPOS tradičního účastníka této ligové soutěže – Teslu Pardubice. Výraznou osobností hostujícího je jeho kapitán, bývalý extraligový hráč, Peter Majerlík, který tradičně umí potrápit pivoty soupeře. V prvním kole Tesla prohrála s Holicemi o 3 body a přijela se tak poprat o první výhru v novém ročníku.

Od úvodní čtvrtiny se dařilo domácím týmu to, co je den před tím sráželo a to střelba z větší vzdálenosti. První tříbodovou vlaštovku vyslal Zdeněk Hanzlík v druhé minutě a předznamenal tak, čemu bude muset obrana soupeře čelit už po zbytek zápasu. Do konce období se naši střelci trefili hned pětkrát z tříbodového oblouku. Domácí celek zdobil výrazně lepší pohyb na útočné polovině, který přinášel další a další body po pohledných akcích. V druhém dějství hosté přidali v obraně a hra se začala kouskovat, ale na průběhu to nic nezměnilo. Rozjetí domácí zatížili do poločasu účet soupeře 56 doby. Po poločasové pauze se hostující Pardubice výrazně zlepšili v obranné činnosti, ale bylo na nich patrné, že je to na úkor sil, které mohli vrhnout do útoku. Ve třetí čtvrtině se ale i tak podařilo domácím zatížit soupeře dalšími 19 body a náskok stále narůstal. Čtvrté a poslední období se pak už zvrhlo v basketbalovou show ze strany Vysoké, když Tesle došli fyzické i morální síly vzdorovat a domácí zvítězili 38:10.

Za domácí stojí za pozornost vynikající výkon na útočné polovině nové posili – Petra Andresa, který zaznamenal hned 7 úspěšných tříbodových střel a zatížil konto soupeře 26 body. Ale ani naše další posila nezahálela – Tomáš Mahler zaznamenal 19 bodů a byl tak druhým nejlepším střelcem domácích.

Sestavy s body:

DOMÁCÍ:
Andres Petr 26, Mahler Tomáš 19, Kiršbaum Tomáš 18, Mráz Jan 12, Faltýnek Tomáš 9, Synáček Vojtěch 9, Hanzlík Zdeněk 8, Vejražka Roman 5, Sejpka Martin 4, Harčár Pavel 3

 

MQ

 

Posted in Muži A, NOVINKY