29. 1. 2019

26. 1. 2019 2. liga muži, skupina „B“ 15. kolo

BK Napos Vysoká n.L. : Tesla Pardubice  87 : 80  (24:11, 34:28, 56:50)

Výborný vstup do utkání předvedli naši muži v domácím střetnutí s Teslou Pardubice. Rozdílem 13 bodů zvítězili v první čtvrtině (24:11). Pak ale mírně polevili a připravili soupeři možnost návratu do utkání. Poločasové vedení si udrželi rozdílem 34:28. Po vyrovnané třetí části – skóre ve čtvrtině 22:22, vstupovali do závěrečného dějství za stavu 56:50. Šestibodový náskok o jeden bodík navýšili a připsali si důležité vítězství 87:80. Oplatili tak Tesle porážku z jejich palubovky.

Střelecky excelovali Vojtěch Synáček (25b) a Tomáš Kiršbaum (23b). Hranice deseti a více bodů dosáhli ještě Vojtěch Mráz (10b) a Tomáš Faltýnek (13b). Za celek Tesly Pardubice byl nejúspěšnějším střelcem Lukáš Rovenský s 20 body, Matyáš Knol přidal 19, stejně tak bývalý spoluhráč Tomáše Kiršbauma z Královských sokolů, Peter Majerík.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Vojtěch synáček 25 (1x za 3b), Tomáš Kiršbaum 23 (4x za 3b), Tomáš Faltýnek 13, Vojtěch Mráz 10, Roman Vejražka 8, Zdeněk Hanzlík 6, Petr Ruprecht 2.

Smolný závěr nedělního duelu s Chrudimí…

27. 1. 2019 2. liga muži, skupina „B“ 16. kolo

BK NAPOS Vysoká n.L. : TJ Sokol BK Chrudim 62:64  (14:20, 33:34, 46:44)

V nedělním utkání proti celku Chrudimi jsme od začátku utkání tahali za kratší konec. Chrudimští si hned v úvodu utkání vypracovali až desetibodový náskok (1Q. 14:20). Jejich vedení jsme postupně stahovali až na rozdíl jednoho bodu před poločasovou přestávkou (33:34). Ve třetí čtvrtině šli naši hráči do vedení. Za stavu 46:44 po třetí části se rozhodlo v samotném závěru utkání. Nadějné vedení jsme ztratili, soupeř odskočil na rozdíl 6 bodů. Ani za tohoto stavu se naši borci nevzdali a dokázali vyrovnat na 62:62. Bohužel, necelé 3 vteřiny před koncem hrací doby jsme obdrželi koš z nájezdu. Po oddechovém času na poradu se nám podařilo vystřelit z trojkové vzdálenosti. Bohužel, střela Michala Kristy, střílejícího ve velké tísni, minula svůj cíl. Skalp si tak odváží celek Chrudimi. Na vzájemná utkání v sezóně rovněž 1:1, když jsme v loňském roce na jejich palubovce zvítězili.

Nejlepší střelci Chrudimi – Ondřej Votava 23b (2×3), Jakub Kmošek a Jan Filip po 12 bodech.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Zdeněk Hanzlík 12 + 10 doskoků, double-double, Vojtěch synáček a Pavel Harčár po 11 bodech (oba 1x za 3b), Michal Krista 11 (3x za 3b), Vojtěch Mráz a Tomáš Kiršbaum po 6b, Tomáš Faltýnek a Roman Vejražka 2, Martin Sejpka 1. Petr Ruprecht do utkání nezasáhl.