23. 9. 2020

 

Po půlročním půstu máme za sebou začátek nové basketbalové sezóny, která odstartovala už tento víkend domácími zápasy můžu. Naše áčko vstoupilo do nového ročníku 2. ligy s několika změnami.  Jednou z nich je nová tvář na pozici hlavního trenéra, kterým se stal dosavadní úspěšný trenér vysocké mládeže Roman Trnka. Nejen o jeho pocitech z nové trenérské výzvy, ale i o očekávání z netradiční sezóny v době koranavirové a ambicích týmu vznikl tento rozhovor.

 

 Romane, dostal jsi nabídku převzít naše áčko. Bylo to těžké rozhodování?

 Po zrušení kvalifikací na ligu U17 a U19, odpadla soutěž pro U19. Od vedení jsem dostal nabídku trénovat A tým, kterou jsem přijal.

 Můžeš přiblížit svoji dosavadní trenérskou kariéru?

 Po ukončení hráčské kariéry, jsem dostal možnost trénovat u Hradeckých Lvic žákyně, kde jsme hned první sezónu skončili na republice čtvrtí. Následoval přesun do Studánky Pardubice, kde jsem strávil tři sezony u extraligy dorostu. Poté jsem se přesunul do Josefova, kde jsem se dostal k chlapeckému týmu, ze kterého vzešli reprezentanti dvojčata Hustákovi a další šikovní hráči, kteří se mnou přešli do Hradce. V Hradci Králové jsem vydržel trénovat tři roky. Když jsem byl přes léto na volné noze, přišla nabídka trénovat ve Vysoké. Po seznámení s plány v klubu, jsem s radostí tuto nabídku přijal.

 Těšíš se na novou trenérskou zkušenost?

 Po mládežnických kategoriích, je pro mě výzva trénovat tak ambiciózní a kvalitní tým, jaký v mužích máme a já výzvy rád. Takže se moc těším! 

 V hráčském kádru došlo ke změnám a můžeme říci, že se tým posílil. Jsi spokojený se soupiskou, kterou máš k dispozici?

 Myslím, že se nám podařilo velice dobře a kvalitně posílit již tak kvalitní tým mužů. V tomto jsem spokojený.

 Mohl bys nám přiblížit, jakým stylem hry byste se v letošní sezóně chtěli prezentovat?

 Preferuji rychlý a náročný basket s pevnou obranou. Věřím, že tímto stylem oslovíme i naše fanoušky a budou odcházet s úsměvem z každého našeho zápasu.

 Jaké jsou celkové ambice našeho týmu?

 S naším týmem nelze, než pomýšlet na nejvyšší ambice a tím je postup do vyšší soutěže.

 Do sezóny jste vstoupili už tento víkend domácími zápasy s Chrudimí a Teslou Pardubice. Jsi spokojen s výsledky?

 Očekával jsem zužitkování náročné letní přípravy a první dvě vítězství v soutěži, což se v obou zápasech povedlo.

 

 Děkuji za rozhovor. 

 Marek Trejtnar

 

Posted in Muži A, NOVINKY