BK NAPOS Vysoká nad Labem

23. 9. 2020

 

Po půlročním půstu máme za sebou začátek nové basketbalové sezóny, která odstartovala už tento víkend domácími zápasy můžu. Naše áčko vstoupilo do nového ročníku 2. ligy s několika změnami.  Jednou z nich je nová tvář na pozici hlavního trenéra, kterým se stal dosavadní úspěšný trenér vysocké mládeže Roman Trnka. Nejen o jeho pocitech z nové trenérské výzvy, ale i o očekávání z netradiční sezóny v době koranavirové a ambicích týmu vznikl tento rozhovor.

 

 Romane, dostal jsi nabídku převzít naše áčko. Bylo to těžké rozhodování?

 Po zrušení kvalifikací na ligu U17 a U19, odpadla soutěž pro U19. Od vedení jsem dostal nabídku trénovat A tým, kterou jsem přijal.

 Můžeš přiblížit svoji dosavadní trenérskou kariéru?

 Po ukončení hráčské kariéry, jsem dostal možnost trénovat u Hradeckých Lvic žákyně, kde jsme hned první sezónu skončili na republice čtvrtí. Následoval přesun do Studánky Pardubice, kde jsem strávil tři sezony u extraligy dorostu. Poté jsem se přesunul do Josefova, kde jsem se dostal k chlapeckému týmu, ze kterého vzešli reprezentanti dvojčata Hustákovi a další šikovní hráči, kteří se mnou přešli do Hradce. V Hradci Králové jsem vydržel trénovat tři roky. Když jsem byl přes léto na volné noze, přišla nabídka trénovat ve Vysoké. Po seznámení s plány v klubu, jsem s radostí tuto nabídku přijal.

 Těšíš se na novou trenérskou zkušenost?

 Po mládežnických kategoriích, je pro mě výzva trénovat tak ambiciózní a kvalitní tým, jaký v mužích máme a já výzvy rád. Takže se moc těším! 

 V hráčském kádru došlo ke změnám a můžeme říci, že se tým posílil. Jsi spokojený se soupiskou, kterou máš k dispozici?

 Myslím, že se nám podařilo velice dobře a kvalitně posílit již tak kvalitní tým mužů. V tomto jsem spokojený.

 Mohl bys nám přiblížit, jakým stylem hry byste se v letošní sezóně chtěli prezentovat?

 Preferuji rychlý a náročný basket s pevnou obranou. Věřím, že tímto stylem oslovíme i naše fanoušky a budou odcházet s úsměvem z každého našeho zápasu.

 Jaké jsou celkové ambice našeho týmu?

 S naším týmem nelze, než pomýšlet na nejvyšší ambice a tím je postup do vyšší soutěže.

 Do sezóny jste vstoupili už tento víkend domácími zápasy s Chrudimí a Teslou Pardubice. Jsi spokojen s výsledky?

 Očekával jsem zužitkování náročné letní přípravy a první dvě vítězství v soutěži, což se v obou zápasech povedlo.

 

 Děkuji za rozhovor. 

 Marek Trejtnar

 

Posted in Muži A, NOVINKY