21. 9. 2020

 

Těsně před startem druholigové sezóny se našemu týmu podařilo získat výraznou posilu! Do klubu přichází na pozici rozehrávače Petr Andres hrající ještě v minulé sezóně nejvyšší českou basketbalovou soutěž v Hradci Králové. Tímto přestupem je kádr našeho A-týmu kompletní.

 

Petře, tvůj přestup do Vysoké se upekl na poslední chvíli. Můžeš nám přiblížit, proč ses nakonec rozhodl pro Vysokou? Není totiž tajemství, že jsi přípravu absolvoval v ambiciózním týmu Slavie Praha.         

Letní přípravu jsem strávil ve Slávii, kde jsem měl v plánu hrát první ligu. Vzhledem k časové a fyzické náročnosti mojí práce bylo pro mě dojíždění na tréninky a zápasy do Prahy nereálné. Už dříve jsme se s Pavlem Pourem bavili o tom, že až ukončím profesionální kariéru, moje kroky budou směřovat sem. Navíc zde mám kamarády, jako je třeba Pavel Harčár nebo Tomáš Mahler.

Mohl bys nám přiblížit svoje dosavadní basketbalové působení (zkušenosti)?

Po dorosteneckých sezónách v BK Pardubice jsem se vrátil zpět do rodných Svitav. Zde jsem působil pět sezón v extralize a současně jsem také hostoval do prvoligové Olomouce. Ze Svitav jsem přestoupil do Hradce Králové, kde jsme postoupili do nejvyšší soutěže. V Hradci jsem strávil v extralize další dva roky a z pracovních důvodů jsem se letos rozhodl profesionální kariéru ukončit.

Jak by ses charakterizoval jako hráč? 

To je spíš otázka na trenéry a spoluhráče.

Stihl ses už adaptovat v novém týmu? Jaké máš první pocity z místního prostředí?

Měl jsem zatím jen pár tréninků, ale myslím, že si na prostředí zvyknu rychle. S většinou kluků jsem se znal, takže se tady cítím dobře. Jde o amatérskou soutěž, takže je to trošku změna, ale zatím příjemná.

V minulých sezónách jsi hrál nejvyšší basketbalovou soutěž, proto určitě budeš chtít hrát na co nejvyšší úrovni i ve Vysoké. S jakým výsledkem bys byl na konci sezóny spokojen?

Vysoká se v poslední době pravidelně pohybuje na předních příčkách a to bude jednoznačně i plán na letošní sezónu. Samozřejmě by mě lákalo mít v místě bydliště první ligu.

Máš nějaké osobní cíle?

Osobní cíle mám hlavně ty, aby mě basket bavil a abych se nezranil 🙂

Společně se svými spoluhráči odstartujete sezónu tento víkend na domácí palubovce s Chrudimí a Teslou Pardubice. Co od ostrého startu 2. ligy očekáváš?

Zatím jsme spolu neměli moc tréninků, takže uvidíme, jak to celé bude vypadat. Každopádně očekávám, že máme všichni stejný plán a tím je výhra.

 

Andy, díky za rozhovor. Ať se ti u nás daří!

Marek Trejtnar

 

Posted in Muži A, NOVINKY