24. 10. 2018

20.10.2018 4. kolo 2. liga muži, skupina „B“

Sokol BK Chrudim : BK NAPOS Vysoká n.L.    72:82    (24:18, 40:30, 54:54)

Basketbalisté BK Napos Vysoká nad Labem odehráli další dvoukolo, tentokrát na palubovce Sokola BK Chrudim a Tesly Pardubice.Sobota 20. října zavedla naše borce do obávané Chrudimi. Tamní sokol již několikrát opanoval svoji skupinu ve 2. lize. Začátek utkání nasvědčoval, že převaha chrudimského sokola bude mít i tentokrát navrch. Zvlášť poté, co naši hráči odcházeli do poločasové přestávky s mankem 10 bodů. Vysoká už není v soutěži žádným nováčkem a třetí čtvrtina přinesla obrat ve skóre. Vítězstvím ve čtvrtině o 10 bodů, které chyběly v půlce utkání. V poslední čtvrtině naopak dalších 10 přidali a vezeme si z Chrudimi velmi cenné vítězství.

Bodově se prosadil nestárnoucí Vojta Synáček a se svými 23 body se stal druhým nejlepším střelcem celého utkání (Ondřej Votava – Cr, 24 bodů). Svoji střeleckou chuť dokázal i čtyřmi trojkami.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Vojtěch Synáček 23 (4x za 3b), Tomáš Kiršbaum 16 (2x za 3b), Vojtěch Mráz 11 (2x za 3b), Martin Sejpka 9, Pavel Harčár 8 (1x za 3b), Petr Ruprecht 7, Roman Vejražka 4, Tomáš Faltýnek 2, Zdeněk Hanzlík 2, Michal Krista 0.  Trojky v utkání 8:9

Tesla Pardubice : BK NAPOS Vysoká n.L.    75:67     (31:12, 47:33, 66:42)

21.10.2018 5. kolo 2. liga muži, skupina „B“

Pardubická Tesla získala do letošní soutěže velmi výraznou posilu, Petera Majeríka, který na jaře pomohl Královským sokolům vybojovat účast v KNBL. Dnes již hájí barvy Tesly a jeho výkony jsou pro tým jistě velkým přínosem. Hráči Tesly měli od počátku utkání pod kontrolou, jejich náskok narostl až na 24 bodů. Hned pětice hráčů se dostala do dvouciferných položek v počtu nastřílených bodů. S  mankem 24 bodů vstupovali borci Naposu do závěrečné části. V té předvedli výborný výkon, zvítězili poměrem 9:25 a výrazně tak zkorigovali konečný výsledek. Bohužel na otočení celého utkání byla ztráta po 3 čtvrtinách příliš vysoká.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Pavel Harčár 16 (2x za 3b), Vojtěch Synáček 12 (2x za 3b), Zdeněk Hanzlík 8 (2x za 3b), Martin Sejpka 7 (1x za 3b),  Petr Ruprecht 7, Vojtěch Mráz 6, Tomáš Kiršbaum 5 (1x za 3b), Roman Vejražka 4, Michal Krista 2, Tomáš Faltýnek 0. Trojky v utkání 6:8.

Nejvíce bodů za Teslu Pardubice: Vojtěch Nalevanko 18, František Němec 13, Peter Majerík 12, Lukáš Rovenský a David Schmidt po 11 bodech…

I přes porážku od Tesly Pardubice, vévodí hráči BK Napos Vysoká nad Labem tabulce skupiny „B“.

Doma se opět představí, stejně jako celek žen, o víkendu 3. a 4. 11. 2018, soupeřem bude Sokol Kutná Hora a Basket Poděbrady.