27. 2. 2018

19. kolo 24.2.2018 Sokol Kbely : BK NAPOS Vysoká n.L. 89:93 pp (19:20, 40:40, 63:64, 80:80)

Mrazivá sobota byla umocněna nepříjemným začátkem pro naše hráče v 19. kole 2. ligy. 30 minut před oficiálním začátkem utkání hala zavřená a aktéři utkání mrzli venku. Další překvapení čekalo po vstupu na palubovku, špinavá a klouzavá, nepřipravené míče. Těm chybělo jediné, vzduch. Na rozdíl od utkání ve Vysoké, nastoupily Kbely v nejsilnější sestavě a vyrovnané utkání dospělo až do prodloužení. V něm hráči BK Napos Vysoká nad Labem přetlačili sokoly z Kbel nejen zkušenostmi, ale i váhovým poměrem. Vezou si tak z Prahy velmi cennou výhru, která může výrazně ovlivnit čelo tabulky. O 61 bodů z 89 domácího družstva se postarala trojice Dušan Švidraň, Jiří Kulíšek (oba po 21 bodech) a Zdeněk Papež (19). V našem celku se střelecky dařilo především Tomáši Koršbaumovi a Petru Ruprechtovi.

Sestava a body: Tomáš Kiršbaum 23 (1x za 3b), Petr Ruprecht 17 (1x za 3b), Vojtěch Synáček 12, Alois Daněk 11, Tomáš Faltýnek 9, Michal Krist 8 (2x za 3b), Zdeněk Hanzlík 8 (1x za 3b), Martin Sejpka 4 (1x za 3b), Jan Hodač 2 body. Trojky v utkání 6:6