20. 12. 2018

14. 12. 2018 12. kolo

BVK Holice : BK NAPOS Vysoká n.L.   72:62 (25:18, 42:32, 53:44)

Netradičně v pátek 14. 12. a v sobotu 15. 12. 2018 měli muži BK Napos Vysoká nad Labem na programu nejprve utkání 12. kola v Holicích, poté dohrávku 1. kola na domácí palubovce. Za tři sezóny, kdy celek Naposu působí ve druhé lize, se nepodařilo ani jednou tým BVK Holice porazit. V pátečním utkání 12. kola v Holicích jsme neudrželi tempo s domácími od první čtvrtiny. V jejich celku exceloval Tomáš Macela, který z celkového počtu 72 bodů sám zaznamenal 32, když navíc 6x mířil přesně z trojkové vzdálenosti. Úspěšně mu sekundovali další dva „Hradečáci“ František Žaba s 12 body a Dominik Štěpán, který hostuje z KNBL Královských sokolů, 10 bodů. V první čtvrtině si holičtí basketbalisté vypracovali 7 bodový náskok (25:18), do poločasu jej navýšili na 10 (42:32) a ten udrželi až do samého konce (72:62). Stínem utkání bylo zranění Zdeňka Hanzlíka, který tak byl vyřazen i pro sobotní utkání.

Sestava a body BK NAPOS Vysoká nad Labem: Tomáš Kiršbaum 17 (3x za 3b), Vojtěch Synáček 14 (2x za 3b), Pavel Harčár 12 (2x za 3b), Michal Krista 10 (2x za 3b), Roman Vejražka 5 (1x za 3b), Vojtěch Mráz a Tomáš Faltýnek po 2 bodech, Tomáš Mráz, Martin Sejpka a Zdeněk Hanzlík 0. Trojky v utkání 9:10

15. 12. 2018 dohrávka 1. kola

BK NAPOS Vysoká n.L. : BVK Holice 58:64  (11:17, 26:25, 43:45)

V sobotní odvetě bylo k první výhře nad Holicemi podstatně blíže, přesto byl holický celek opět úspěšnější. Po první čtvrtině, která skončila výhrou Holic 11:17, se naši hráči zkoncentrovali, přidali na důrazu a vyrovnali hru. Do poločasu tak odcházeli s náskokem jednoho bodu (26:25). Vyrovnaná byla i třetí část, kde zanedbatelné vedení 43:45 svítilo na straně hostí, tedy BVK Holice. Bohužel, vedení jim vydrželo i do závěrečného klaksonu a připsali si cennou výhru 58:64. O největší přísun bodů se postarala holická trojice František Žaba (14, Marek Bartheldi (18) a Kryštof Baťa (22).

Před tímto dvoukolem se o první místo se stejným počtem bodů dělil BK Napos Vysoká nad Labem, BVK Holice a Lynx Liberec. Vzhledem k tomu, že Lynx dokázal jednou zvítězit nad městským rivalem – Kondory, náš celek klesl na 3. místo tabulky, za Holoce a liberecký Lynx.

Sestava a body BK NAPOS Vysoká nad Labem: Pavel Harčár 15 (3x za 3b), Tomáš Kiršbaum a Vojtěch Synáček po 12, Michal Krista 11 (2x za 3b), Vojtěch Mráz 5, Martin Sejpka 3 (trojka), Roman Vejražka a Tomáš Faltýnek 0. Trojky v utkání 6:6.