6. 10. 2020

 

BK NAPOS Vysoká n.L. vs. AŠ Mladá Boleslav

75:47 (24:19, 46:31, 58:41)

V neděli 4.10. se NAPOS představil po dvou utkáních venku na domácí palubovce, když vyzval k měření sil dosud neporaženou AŠ Mladou Boleslav, která patří k tradičním účastníkům 2. ligy.

Díky dlouhodobé kladné bilanci a nepřítomnosti nejlepších střelců boleslavských se dal očekávat celkem klidný průběh ve prospěch NAPOSu. Hosté však tuto premisu odmítli a do zápasu vstoupili se vší vervou. V první čtvrtině se hrálo nahoru – dolů. Spousta rychlých střel z větší vzdálenosti ve snaze vytvořit si náskok byl příznačný pro obě družstva. Ve druhé čtvrtině, po výraznějším vystřídání hráčů, se projevila silnější lavička domácích a větší dravost po vítězství. Postupné trpělivé útoky Vysoké a preciznější obrana – to byl recept, který platil na soupeře ze středních Čech.

Po změně stran pokračoval fyzicky náročný basketbal plný nepřesností. Obě strany si nechtěly nechat nic zadarmo. Zápas ztratil, až na pár momentů, basketbalovou kvalitu, ale o to cennější byla výhra, ke které domácí směřovali. Bohužel to nezůstalo bez následků, když nejprve Petru Andresovi soupeř rozbil hlavu (i tak utkání dohrál!) a pak se zranil i Tomáš Mahler. Pevně věříme, že se oba dají brzy dohromady a ani jedno zranění nebude mít trvalejší charakter. Výsledek druhého poločasu 29:16 hovoří sám za sebe.

Poděkování patří rozhodčím panu Baudyšovi a panu Špačkovi, kteří toto velmi nepříjemné utkání zvládli, jak jen to šlo. Bodově byl nejefektivnější Pavel Harčár, který je od pohárového zápasu s Holicemi střelecky při chuti.

Sestavy s body:

DOMÁCÍ: Harčár Pavel 19, Andres Petr 9, Hanzlík Zdeněk 8, Ruprecht Petr 8, Synáček Vojtěch 7, Faltýnek Tomáš 6, Mahler Tomáš 5, Kiršbaum Tomáš 4, Šidlichovský Jan 4, Vejražka Roman 3, Sejpka Martin 2

HOSTÉ: Dvořák Daniel 10, Schiffmann Jan 9, Ďurech Rudolf 8, Dvořák Pavel 8, Coufal Filip 4, Procházka Radek 4, Pacovský Michal 2, Vomáčka Marek 2, Heršálek Miroslav, Starý Štěpán

 

mq

 

Fotky

Posted in Muži A, NOVINKY