3. 12. 2018

2. 12. 2018

BK NAPOS Vysoká n.L.: BK Brandýs nad Labem  95 :50   (23:21, 42:25, 68:36)

Sobotní, jednoznačné, utkání naladilo naše hráče na vítězné pokračování i v nedělním duelu s BK Brandýs nad Labem. V polabském derby si naši borci vedli výtečně od začátku utkání, jediným „pokleskem“ byla ztráta náskoku 13 bodů v první čtvrtině, která díky tomu skončila pro brandýské basketbalisty příznivým poměrem 23:21. Víc jim ale hráči Naposu nedovolili a ve zbytku utkání jen a jen navyšovali vzájemný rozdíl. V utkání za domácí tým bodovalo 7 hráčů z devíti a šest z nich nastřílelo soupeři více než deset bodů. Naprostá vyrovnaná bilance ztracených a získaných míčů (9:9) přispěla k výraznému konečnému rozdílu 95:50. Kuriozitou utkání byla situace na konci třetí čtvrtiny, kdy Vojta Mráz doskočil míč, zády ke koši jej „zahodil“ směrem na koš a byly z toho další body pro Napos, s klaksonem ukončujícím hrací období. Vyzdvihnout lze také velmi korektní přístup obou družstev. Počet faulů v utkání 2. ligy 9:4 je opravdu velmi neobvyklý. Střeleckou bilanci z trojkové vzdálenosti vylepšili naši hráči proti sobotě na číslo 13. Zdeněk Hanzlík mířil z trojkové vzdálenosti přesně celkem 4x, Pavel Harčár a Tomáš Kiršbaum 3x. V sobotu jsme zaznamenali jeden double-double, v neděli hned 2. Tomáš Kiršbaum ke svým bodům přidal 11 doskoků a Pavel Harčár 14.

Sestava a body BK NAPOS Vysoká nad Labem: Tomáš Kiršbaum 21 (3x za 3 body), 11 doskoků-DD, Pavel Harčár 19 (4x za 3 body) + 14 doskoků !!! – DD, Zdeněk Hanzlík 15 (4x za 3 body), Vojtěch Mráz 14 bodů, Vojtěch Synáček 13 (1x za 3 body), Roman Vejražka 11 (2x za 3 body), Martin Sejpka 2, Michal Krista a Tomáš Faltýnek 0.

Body za BK Brandýs nad Labem: Lukáš Horák 15, Ondřej Aulich 11, Jiří Kratochvíl 10, Štěpán Hrdina 6, Milan Tomášek 5, Adam Klusáček 3

Trojky v utkání 13:6, doskoky Vysoká nad Labem 52 !!, Ztráty 9, zisky 9. Rozhodčí: Petr Hrůša, Pavel Theodor.