8. 10. 2018

Sobota 6. 10. 2018 – muži 2. liga – 2. kolo

Neděle 7. 10. 2018 – muži 2. liga – 3. kolo

BK NAPOS Vysoká n.L. : Basketball A. Lynx Liberec  74 : 51 (19:13, 39:20, 57:38)

Sestava a body BK Napos: Vojtěch Synáček 17 (1x za 3b), Tomáš Kiršbaum 12 (1x za 3b), Pavel Harčár 10 (1x za 3b), Zdeněk Hanzlík 9 (2x za 3b), Martin Sejpka a Vojtěch Mráz po 6 bodech, Roman Vejražka a Michal Krista po 5 (oba 1x za 3b), Petr Ruprecht a Tomáš Faltýnek po 2 bodech.

V první čtvrtině jsme si vypracovali mírný náskok a ten navýšili ve druhé čtvrtině. Ta byla pro vývoj utkání rozhodující, do poločasové přestávky odcházeli domácí s náskokem 19 bodů. Se stejným vedením začala i poslední část utkání, náskok nad libereckým soupeřem jsme navýšili na konečný rozdíl 23 bodů. V dobrém světle se ukázala nová posila týmu, Pavel Harčár, borec ostřílený zápasy nejvyšší soutěže. Své zkušenosti velmi dobře prodali také Vojtěch Synáček a Tomáš Kiršbaum, kterým připravovali pozice asistencemi Martin Sejpka, Michal Krista a především Vojtěch Mráz. Pozitivní devizou do dalších utkání je podíl na trojkových pokusech. Za Napos bylo úspěšných 5 hráčů sestavy (trojky v utkání 7:2). Soupeře jsme také jednoznačně přehráli na doskoku pod oběma koši. 43 doskoků (z toho 29 jen za první poločas) je velmi dobrým výkonem.

Pozn: 1. kolo soutěže se hraje v rámci víkendové „dvojičky“ v prosinci 2018

BK NAPOS Vysoká n.L.: Kondoři Liberec   84 : 63     (17:18, 37:33, 66:43)

Sestava a body BK Napos: Tomáš Kiršbaum 18 + 9 doskoků, Vojtěch Synáček 14, Pavel Harčár a Vojtěch Mráz po 12 bodech, Martin Sejpka 10, Michal Krista 9 (1x za 3b), Tomáš Faltýnek 4, Petr Ruprecht a Zdeněk Hanzlík po 2 bodech, Roman Vejražka 1.

Nedělní utkání s druhým libereckým celkem by se dalo nazvat: „Zkušenosti udolaly dravé mládí“. Svoji dravost, ale i tvrdost, představili Kondoři hned na začátku utkání, kdy šli do vedení 2:10. Už ve druhé minutě musel kouč „Naposu“, Martin Havrda, sáhnout po oddechovém času. Pak domácí hru vyrovnali, přesto si mladí Kondoři připsali vítězství v první čtvrtině. V poločase utkání už bylo na straně Vysoké nad Labem a vše rozhodla čtvrtina třetí, kde zkušenosti našich hráčů – Tomáše Kiršbauma, Vojty Synáčka, Zdeňka Hanzlíka a Pavla Harčára měly jasně navrch. Když k tomu připočteme skvělou práci na doskoku (celkem v utkání 48) a oku lahodící asistence Michala Kristy a Vojty Mráze, připsali si domácí zasloužené vítězství. Nic na tom nezměnil ani fakt, že úspěšnost trojkových pokusů byla tentokrát na straně hostí (1:7). Nejlepším střelcem utkání se stal Johan Haiblík s 22 body, když 4x mířil přesně z trojkové vzdálenosti.

Ač se mnou někteří jedinci nebudou možná souhlasit, dobrý výkon ve všech třech utkáních odvedli rozhodčí – Matej Kovačovič a Jan Renc. Od stolku rozhodčích vidíme jejich výkony přece jen v jiném úhlu pohledu, než hráči z palubovky.

Jak ženy, tak muži sehrají svá další soutěžní utkání na domácí palubovce haly ve Vysoké nad Labem o víkendu  3. – 4. 11. 2018

Pavel Rozsypal

Posted in Muži A, NOVINKY