14. 1. 2019

12.1.2019  13. kolo  2. liga mužů, skupina „B“

BK Kondoři Liberec : BK NAPOS Vysoká nad Labem  87 : 78    (21:19, 40:36, 67:61)

Muže čekal víkend na severu Čech. K sobotnímu utkání jsme cestovali na palubovku Kondorů Liberec. V domácím prostředí jsme dokázali tento mladý, ambiciózní celek pokořit, v Liberci se nepodařilo. Vyrovnaná první čtvrtina (21:19), vyrovnaný průběh druhé čtvrtiny až do jejího závěru. Ještě pár minut před poločasem jsme byli ve vedení (32:34), ale závěr poločasu patřil libereckým mladíkům a do šatny jsme tak odcházeli s mankem 4 bodů 40:36. Ve druhé polovině Liberec navyšoval vedení, v 8. minutě závěrečné čtvrtiny vedl již rozdílem 20 bodů. Tento stav se nám v závěru podařilo zkorigovat na konečný výsledek 87:78. Na liberecké mladíky náš zkušený tým tentokrát nestačil.

Sestava a body BK Napos: Zdeněk Hanzlík 19 (2x za 3b), Vojtěch Synáček 12 (1x za 3b), Michal Krista 11 (3x za 3b), Tomáš Kiršbaum 11 (1x za 3b), Tomáš Faltýnek 9, Vojtěch Mráz 8, Pavel Harčár 4, Roman Vejražka a Tomáš Mráz 2, Martin Sejpka 0. Trojky v utkání: 6:7.

LYNX JSME UDOLALI O BOD…

13.1.2019  14. kolo  2. liga mužů, skupina „B“

BA LYNX Liberec : BK NAPOS Vysoká nad Labem  70 : 71   (19:16, 38:34, 49:58)

Dramatickou zápletku přinesl nedělní duel s druhým libereckým týmem, BA LYNX Liberec. První polovinu utkání měli mírně navrch domácí hráči. Úvodní čtvrtinu vyhráli o 3 body (19:16), do poločasu ještě přidali další bod náskoku (38:34). Zkušenosti našeho výběru otočily vývoj utkání ve třetí čtvrtině, kterou jsme si připsali v poměru 11:24 a do závěrečné čtvrtiny nastupovali s devíti bodovým náskokem. V 8. minutě závěrečné části se náskok definitivně rozplynul a domácí šli do vedení 68:67. Tomáš Kiršbaum a Vojtěch Synáček následně zařídili vedení pro Napos Vysoká nad Labem 71:68. Domácí celek měl v samotném závěru možnost otočit výsledek dvakrát střelbou trestných hodů. V obou případech byli liberečtí úspěšní pouze po jednom pokusu. Konečný výsledek 70:71 je naším úspěchem.

Do obou libereckých utkání stále ještě nezasáhl Petr Ruprecht pro zranění ramene z loňského roku.

Sestava a body BK Napos: Vojtěch Synáček 14, Roman Vejražka 12, Pavel Harčár 11, Zdeněk Hanzlík 10, Tomáš Kiršbaum 9, Vojtěch mráz 6, Michal Krista 5, Tomáš Mráz a Martin Sejpka po 2.