25. 2. 2019

23.2.2019   – 19. kolo 2. ligy mužů

BK Napos Vysoká nad Labem : BK Vlci Žďár nad Sázavou  95 : 56  (25:8, 47:22, 70:35)

Naprosto jednoznačně si basketbalisté Napos Vysoká nad Labem došli pro vítězství v 19. kole základní části 2. ligy mužů. Hostující Vlci ze Žďáru nad Sázavou zaznamenali první body v utkání, když na našem kontě byl již výrazný, dvouciferný náskok. Otázkou tak zůstalo pouze jakým rozdílem a konečným skórem zvítězíme. „Stovka“ z toho nakonec nebyla, i tak se dostala hned pětice hráčů na 10 a více bodů. Nejlepším střelcem Vysoké byl Vojtěch Synáček, svůj 20ti bodový zápis okořenil třemi trojkami. O dva body méně, 18, si připsal Pavel Harčár, přidal k tomu ještě 10 doskoků a byl z toho ceněný double-double. Vyzdvihnout lze dobrou obranu podpořenou výborným doskokem pod oběma koši. Z celkového počtu 48 doskoků jsme jen v první polovině dali 29. V utkání jsme pouze 5x ztratili míč, kuriozitou je, že první ztráta přišla až v 7 minutě 3. čtvrtiny. V políčku zisků jsme zaznamenali 6 míčů a ozdobou pohodového utkání bylo celkem 18 asistencí.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Vojtěch Synáček 20 (3x za 3b) + 7 doskoků, Pavel Harčár 18 (2x za 3b) + 10 dodkoků = DD, Tomáš Kiršbaum a Vojtěch Mráz po 11 (oba 1x za 3b), Petr Ruprecht 10, Tomáš Mráz a Zdeněk Hanzlík po 7 bodech (oba 1x za 3b), Roman Vejražka 7b + 8 doskoků, Martin Sejpka a Tomáš Fyltýnek po 2 bodech. Trojky v utkání 8:5.