1. 2. 2018

27.1.2018

15. kolo 2. ligy mužů BK NAPOS Vysoká n.L. : Sokol Kutná Hora 100 : 64 (33:5, 54:24, 80:42)

První čtvrtina jako z říše snů. Lepší začátek utkání si domácí Napos Vysoká nad Labem ani nedovedla představit. Čtvrtá minuta, 11:0, šestá minuta 17:1, desátá minuta 33:3. Poslední koš první části sice patřil hostující Kutné Hoře, ale po výsledku 33:5 bylo utkání prakticky rozhodnuto. Druhá část již byla vyrovnanější, ale nutno přiznat, že díky vlažnějšímu přístupu našich hráčů. Nicméně do konce utkání nedali kutnohorským basketbalistům žádnou šanci na otočení výsledku. Prémiovou „stovku“ si na konto připsal Tomáš Faltýnek a s tím i nepochybně příspěvek do klubové kasy. Hráči Naposu předvedli kolektivní výkon o kterém svědčí například doskoky. Celkový počet doskoků pod oběma koši v počtu 41 si rozdělilo celé družstvo, stejně tak rekordní počet asistencí – 27.

Sestava a body: Martin Sejpka 21, Petr Dušek 16, Tomáš Kiršbaum 15 (3x za 3 body), Vojtěch Synáček 12 (1x za 3b), Tomáš Faltýnek 12, Roman Vejražka 7 (1x za 3b), Zdeněk Hanzlík 7 (9 doskoků a 6 asistencí), Michal Krista 6, Jan Hodač 4, Petr Ruprecht 0.

Trenér Martin Havrda: „První čtvrtka rozhodla. Těší mě kolektivní výkon po celé utkání, jen mě trošku mrzí, že hráči při výrazném vedení po první čtvrtině polevili. To by se nám v utkání se zdatnějším soupeřem mohlo vymstít.“