23. 9. 2020

 

19.9.2020
BK NAPOS Vysoká nad Labem vs. Sokol BK Chrudim
77:59 (19:18, 40:30, 53:48)

 

První kolo nového ročníku 2. ligy mužů svedlo hned na úvod loňského vítěze základní části 2. ligy BK NAPOS Vysokou nad Labem a druhý tým loňského ročníku Sokol BK Chrudim. Ta sice přijela bez svého nejlepšího střelce Teplého a chyběl i tvůrce hry Votava, ale i tak stále jednalo o mimořádně silný tým, který má své kvality, což záhy předvedl na palubovce.

V dresu domácích se poprvé představily nové posily a to sice s číslem 28 Petr Andres a s 30 Tomáš Mahler.

Úvodní čtvrtina byla plná herních i osobních chyb na obou stranách, jak už tomu bývá na startu sezóny. V druhé čtvrtině se hra stabilizovala na obou stranách. Otevřenější hra svědčila více domácím, kteří zásluhou kvalitnější obrany a zlepšeného doskoku odskočili na rozdíl deseti bodů a zdálo se, že hostující Chrudim se již vydala a spokojeně utkání dohraje. Opak byl pravdou. Ve třetí minutě třetího období svítil na ukazateli skóre výsledek 47:32 ve prospěch domácích a vše nasvědčovalo klidnému průběhu z pohledu domácích. Následovala pětimutovka, kdy domácím odešla střelba, čehož hosté okamžitě využili a dotáhli se na 47:45. Patnácti bodový náskok byl tak velmi rychle pryč. Vysoká nezazmatkovala a posléze přistoupila k trpělivější hře a ve čtvrté čtvrtině postupně navyšovalo svůj náskok bod po bodu, který se zastavil se závěrečným klaksonem na 18 bodech rozdílu. Za zmínku určitě stojí výkon Honzi Mráze, který byl v tomto utkáním jednoznačně rozdílovým hráčem ve prospěch domácího NAPOSU.

Sestavy s body:

DOMÁCÍ:
Mráz Jan 21, Synáček Vojtěch 13, Mahler Tomáš 12, Kiršbaum Tomáš 10, Faltýnek Tomáš 7, Hanzlík Zdeněk 5, Andres Petr 4, Vejražka Roman 3, Harčár Pavel 2, Sejpka Martin

HOSTÉ:
Soudek Jan 25, Bubeník Jan 8, Hanus Michal 8, Večeřa Jan 8, Táborský Zdeněk 4, Filip Jan 3, Večeřa Miroslav 2, Truneček Martin 1

 

MQ

 

Posted in Muži A, NOVINKY