9. 2. 2017

17. kolo BK Vysoká nad Labem : Basket Poděbrady 77 : 84   (16:18, 32:39, 53:68)

Sestava a body: Petr Ruprecht 21 (1x za 3b), Vojtěch Synáček 21 (3x za 3b), Robert Paulíček 9, Michal Krista 8 (2x za 3b), Matěj Fink 7 (1x za3b), Tomáš Faltýnek 6, Lukáš Vrťátko 3 (trojka), Petr Dušek 2, Pavel Kafka 0.

Jednoznačným fenoménem utkání, ve kterém šlo víc než o vítězství, byl hostující Jan Malík. K utkání přijel rovnou z práce, rozcvičení svého týmu nestihl. Nastoupil až po několika minutách utkání a pak se děly věci. Otočil vedení na stranu Basketu Poděbrady a tak už první čtvrtina vyzněla vítězně pro Středočechy. Poločasový rozdíl byl ještě hratelný, pouhých 7 bodů a to v basketbale není žádné rozhodující vedení. Rozhodující bylo, zda Jan Malík byl na hřišti, nebo momentálně odpočíval. V době jeho odpočinku dokázala Vysoká vždy snížit náskok a přiblížit se soupeři. Ale zpět k Honzovi Malíkovi. Za první poločas zaznamenal 24 bodů, z toho 4x za 3 body. Jeho střelecké vystoupení se zastavilo na cifře 41 bodů, 7 trojek. Prostě někdy se to přihodí, sedne a povede se vše, na co člověk sáhne. Tedy jednoduše řečeno, s Basketem Poděbrady jsme neprohráli, porazil nás Malík. 42 bodů, o které se podělili Vojtěch Synáček a Petr Ruprecht přesně napůl stačilo jen na korekci skóre.

Posted in Muži A, NOVINKY