19. 2. 2018

VČL ženy – 6. kolo skupiny o 1. – 4. místo       18.2.2018

Sokol Nilfisk HK „B“  : BK Vysoká nad Labem   58:63  (13:23, 36:36, 45:54)

Tak trochu houpačku připomínalo utkání Sokola Nilfisk „B“ a Naposu Vysoká nad Labem. V první čtvrtině vítězí Napos poměrem 13:23, druhou čtvrtinu naprosto shodným poměrem prohrává. Tedy poločasová „plichta“ 36:36. Ve třetí části si basketbalistky BK Napos dokázaly opět vytvořit náskok 9 bodů. V poslední části, ve druhé minutě jsou vysocké basketbalistky po trojce Terezy Staré, do 12ti bodového vedení. Domácí Sokol se však nevzdává a koriguje v závěru náskok Naposu na rozdíl 5 bodů. Nutno podotknout, že utkání probíhalo za zcela jiných okolností ze strany rozhodčích, než sobotní duel ve Vysoké nad Labem. Do utkání nemohla zasáhnout Michaela Hidveghy, její kotník bude po sobotním zápase „zdobit“ minimálně 5 týdnů sádrová „okrasa“.

Finálovou skupinu o 1.-4. místo tak vyhrávají basketbalistky BK Napos Vysoká nad Labem bez jediné prohry a zcela zaslouženě postupují přímo do Final-four Východočeské ligy žen, stejně tak do finále postupuje víkendový soupeř, Sokol Nilfisk HK „B“, Hradecké Lasičky. O ostatních účastnicích rozhodne play-off.

Sestava a body: Barbora Zoubková 15, Lenka Tomšíková 9 (1x za 3b), Tereza Stará 7 (2x za 3b), Michaela Kaňuková 7 (1x za 3b), Marcela Kosová 7, Štěpánka Bořková 6, Pavlína Králíková a Andrea Skřivánková po 5 bodech,  Dominika Paclíková 2.