BK NAPOS Vysoká nad Labem

28. 4. 2016

Neuvěřitelně jsme se těšili na tento okamžik. Celý rok jsme hráli tak, abychom se dostali právě sem. Musíme přiznat, že jsme to měli kolikrát o prsa, ale o to víc byla tato chvíle pro nás cenná a důležitá.

Hned v úvodu se stalo něco, co se nám snad celý rok nestalo – vedli jsme od začátku utkání! Rychnov až příliš spoléhal v obraně na své dlouhé ruce a v útoku na přesnou střelbu. Byl výrazně pasivnější o proti domácím a nedokázal příliš zužitkovat svoji výškovou převahu. Přitom jakýkoliv pokus o vnik pod koš z jejich strany končil minimálně na čáře trestného hodu. Za první polovinu nám dali 9bodů ( z jejich 24) právě z trestného střílení. Po přestávce se obraz hry výrazně změnil. Rychnovská obrana byla více aktivní a my nedokázali ve třetí čtvrtině ji přehrát. Bodově nás drželi pouze trestné hody … a to až do konce utkání. Na konci třetí čtvrtiny byl náskok smazaný. Střelecky se hostujícímu týmu probudil Hanzlík. Hosté se na jeho ruku víc a víc spoléhali a čím blíž byl závěr zápasu, tím víc ho hledali. Zaznamenal 15 bodů za druhý poločas, ale to nestačilo. Vítězství nám zajistili trestného hody, které jsme měli za poslední minutu a půl zápasu 10/9!!! Tolikrát nás v sezóně trestné hody trápily, ale když bylo nejvíc potřeba, zvládli jsme to…

Sestava a body BK Vysoká n/L: Fink 17, Dušek 11, Faltýnek 7, Paulíček 7, Jiříček 6, Holubec 4, Růžička 4, Hodač 3, Ruprecht 2, Kafka 1, Daněk, Frátrik.

Trojky: 5, trestné hody: 24/17 71%, fauly: 23.

Sestava a body TJ Rychnov n/K: Hemr O. 18, Hanzlík 15, Čermák 10, Brandejs 7, Mantlík 4, Hemr V. 2, Beran, Felix, Hemr J., Zdeňka.

Trojky: 3, trestné hody: 16/13 81%, fauly: 24.

Posted in Muži A, NOVINKY