28. 4. 2016

Neuvěřitelně jsme se těšili na tento okamžik. Celý rok jsme hráli tak, abychom se dostali právě sem. Musíme přiznat, že jsme to měli kolikrát o prsa, ale o to víc byla tato chvíle pro nás cenná a důležitá.

Hned v úvodu se stalo něco, co se nám snad celý rok nestalo – vedli jsme od začátku utkání! Rychnov až příliš spoléhal v obraně na své dlouhé ruce a v útoku na přesnou střelbu. Byl výrazně pasivnější o proti domácím a nedokázal příliš zužitkovat svoji výškovou převahu. Přitom jakýkoliv pokus o vnik pod koš z jejich strany končil minimálně na čáře trestného hodu. Za první polovinu nám dali 9bodů ( z jejich 24) právě z trestného střílení. Po přestávce se obraz hry výrazně změnil. Rychnovská obrana byla více aktivní a my nedokázali ve třetí čtvrtině ji přehrát. Bodově nás drželi pouze trestné hody … a to až do konce utkání. Na konci třetí čtvrtiny byl náskok smazaný. Střelecky se hostujícímu týmu probudil Hanzlík. Hosté se na jeho ruku víc a víc spoléhali a čím blíž byl závěr zápasu, tím víc ho hledali. Zaznamenal 15 bodů za druhý poločas, ale to nestačilo. Vítězství nám zajistili trestného hody, které jsme měli za poslední minutu a půl zápasu 10/9!!! Tolikrát nás v sezóně trestné hody trápily, ale když bylo nejvíc potřeba, zvládli jsme to…

Sestava a body BK Vysoká n/L: Fink 17, Dušek 11, Faltýnek 7, Paulíček 7, Jiříček 6, Holubec 4, Růžička 4, Hodač 3, Ruprecht 2, Kafka 1, Daněk, Frátrik.

Trojky: 5, trestné hody: 24/17 71%, fauly: 23.

Sestava a body TJ Rychnov n/K: Hemr O. 18, Hanzlík 15, Čermák 10, Brandejs 7, Mantlík 4, Hemr V. 2, Beran, Felix, Hemr J., Zdeňka.

Trojky: 3, trestné hody: 16/13 81%, fauly: 24.

Posted in Muži A, NOVINKY