9. 10. 2017

8. 10. 2017 BK Napos Vysoká nad Labem : Sokol BK Chrudim 82:66  (22:18, 46:34, 61:48)

Velmi dobrý sobotní začátek sezóny potvrdili basketbalisté Naposu Vysoká nad Labem i v nedělním utkání proti vítězi celé soutěže v minulé sezóně. V první části se vedení několikrát otočilo. Čtyřbodový náskok domácích bylo nejvyšší vedení v dosavadním průběhu. Zápas rozhodl zlepšený výkon ve druhé čtvrtině, kdy si Napos vybudoval trpělivou, kolektivní hrou náskok 12 bodů. V průběhu 3. čtvrtiny si domácí vypracovali až 20 bodový náskok, Chrudim jej v závěru čtvrtiny dokázala zkorigovat na 13 bodů. Začátek posledního dějství patřil jednoznačně domácím, vrátili se na rozdíl 20 bodů (68:48), další minuty ale patřily chrudimským basketbalistům, kteří dokázali stáhnout vedení na rozdíl 7 bodů. Velmi důležitá trojka Matěje Finka vrátila rozdíl do dvouciferných rozměrů a vedení si už Napos Vysoká nad Labem nenechal vzít. Double-double si zapsal Tomáš Kiršbaum za 24 bodů (1×3) a 12 doskoků, na svoji osobu získal 6 faulů a neminul z čáry trestných hodů (6/6). 14 bodů připsal Vojtěch Synáček (1×3), Petr Ruprecht a Zdeněk Hanzlík po 9 bodech (oba 1×3), Matěj Fink 8 (2×3), Roman Vejražka, Martin Sejpka  a Alois daněk po 4 bodech. Nutno vyzdvihnout výkon Aloise Daňka, který odvedl velký kus „černé“ práce v utkání. Po dvou bodech zaznamenali Petr Dušek a Michal Krista. Bez bodů zůstal opět Jan Hodač. Nejlepším hráčem Chrudimi byl jednoznačně Ondřej Votava, autor 22 bodů (1×3). Odehrál téměř celé utkání, než musel pro 5 osobních chyb opustit palubovku.

Vydařený vstup do druhé, druholigové sezóny. Vyzdvihnout lze tentokrát i výkon obou rozhodčích, Petra Blahouta a Karla Křenka. Prokázali velký cit v obou utkáních. Rozdali chyby osobní, technické i nesportovní v souladu s pravidly a udrželi oba zápasy na výborné úrovni.

Posted in Muži A, NOVINKY