17. 10. 2016

BK Vysoká „A“ proti Sokol Písek Sršni „B“ (79:72)

V neděli 16.10. v rámci 5. kola 2. ligy zavítali na palubovku vysocké haly Sršni z Písku, tedy TJ Sokol Sršni Písek „B“. Kdo navštívil toto utkání, jistě nelitoval, protože nabídlo vše, co k dnešnímu basketbalu patří. Vysočtí začali bez respektu a vytvořili si mírný náskok, o který ale do konce prvního dějství přišli a do vedení se vyhoupli jihočeští basketbalisté. Stejný obraz hry přinesla i druhá čtvrtina utkání a domácí šli do poločasové přestávky s pětibodovým mankem. V šatně trenérská dvojice nastínila taktiku pro druhou polovinu utkání a s přispěním nejvýraznější osobnosti celku – Vojtěcha Synáčka, který trenérská slova přeložil do jadrné češtiny, mohl začít druhý poločas. A děly se věci. V polovině 3. čtvrtiny byl stav srovnán a to především zásluhou zlepšené obrany a výrazně zpřesněné střelby. Tato část utkání jednoznačně rozhodla o dalším vývoji utkání. Hráči BK Vysoká n/L v ní zvítězili poměrem 33:19 ! a v závěrečném dějství uhájili druhé domácí vítězství.

     V utkání padlo nevídaných 29 úspěšných trojkových pokusů, na straně BK 17 !!, na straně Sršňů 12 !! Bodově se opět prosadil Vojtěch Synáček – 24 bodů (4x za 3 body) a úspěšně mu asistovali Jan Hodač – 14 bodů (4x za 3 body), Alois Daněk 11 bodů (3x za 3b), Lukáš Vrťátko 9 bodů (3x za3b), Roman Vejražka 6, Petr Dušek 3, Michal Krista 3 (trojka), stejně tak i Petr Ruprecht, Tomáš Faltýnek a Robert Paulíček po 2 bodech, Matěj Fink 1 bod.

     V celku píseckých Sršňů střelecky exceloval Vojtěch Žáček, zaznamenal 26 bodů a celkem byl 7x úspěšný z tříbodové vzdálenosti. Sekundoval mu Jakub Janda se 22 body na svém kontě (4x za 3 body) a Zdeněk Blažek s 11 body (1x3b).

Komentář trenéra domácích, Mgr. Faltýnka:

Narazili jsme na velmi rychlého soupeře s několika výbornými střelci ve svém středu.Celý poločas nám trvalo, než jsme se přizpůsobili jednoduché a rychlé hře protivníka a jeho zonové obraně. Ve druhé půli jsme naší výbornou obranou a přesnou střelbou, zápas otočili v náš prospěch.

Více info na http://www.cbf.cz/souteze/zapas_227798_soutez_1766.html

Posted in Muži A, NOVINKY