21. 11. 2017

18. 11. 2017 – 8. kolo BK NAPOS Vysoká n/L : BK Brandýs nad Labem 87: 68 (23:15, 51:31, 66:50)

V polabském derby si hráči Naposu po velmi dobrém kolektivním výkonu poradili se sedmým celkem loňské tabulky, týmem Brandýsa nad Labem. Od začátku utkání narůstal aktivní rozdíl na straně domácího celku. V polovině utkání svítil na ukazateli skóre rozdíl 20 bodů. Diváci měli trochu obavy z toho, aby se neopakovala situace z posledního dvoukola, kde domácí hráči měli výrazný náskok, který v závěru utkání ztráceli. Historie se neopakovala, hráči Vysoké n/L bez problémů udrželi vedení do klidné koncovky. Další double-double si připsal Tomáš Kiršbaum za 20 bodů a 11 doskoků. Vojtěch Synáček se stal druhým nejlepším střelcem se 17 body (3x za 3b). Matěj Fink zaznamenal 13 bodů (2x za 3b), Zdeněk Hanzlík 12 (1x za 3b). Michal Krista a Martin Sejpka po 5 bodech (druhý jmenovaný 1x za 3b), Alois Daněk a Petr Dušek po 4 bodech, Jan Hodač a Tomáš Faltýnek po 2 bodech. Hráči Naposu doskočili 43 míčů a je jistě velkým kladem, že alespoň jeden doskok si připsal každý z týmu. Začíná se velmi kladně projevovat vzrůstající souhra celého týmu, zvláště akce po ose Vejražka, Hanzlík, Kiršbaum stály za zhlédnutí, ať byl asistentem kdokoliv ze jmenovaných.

Nejlepším střelcem hostujícího celku byl Michael Hartig, pokračovatel basketbalového rodu Hartigů z Hradce Králové. Zaznamenal 17 bodů (3x za 3 body)

19. 11. 2017 – 9. kolo BK NAPOS Vysoká n/L : TJ Sokol Kbely 94 : 51 (22:18, 39:18, 64:43)

Sokol Kbely, druhý celek tabulky před tímto dvoukolem, si připsal v sobotu drtivou porážku rozdílem 55 bodů v Holicích. Pod tímto dojmem zřejmě nastoupili hráči Naposu a také při pohledu na lavičku hostí, kde ke střídání byl připraven jeden jediný hráč. Kbelští sokoli statečně vzdorovali až do poloviny utkání, když dvoubodový rozdíl pro ně byl více než dobrým výkonem. Trenérská dvojice Naposu dokázala o poločasové přestávce probudit svůj tým ke „standardnímu“ výkonu, který prokázal výrazné zlepšení. Skóre začalo utěšeně narůstat, na palubovku se vrátil uvolněný, pohledný basketbal plný krásných kombinací. Střelecky se nejvíce dařilo Vojtěchu Synáčkovi, 21 bodů a 12 doskoků znamenal další double-double vysockého celku. Hned tři hráči zaznamenali po 13 bodech – Alois Daněk, Martin Sejpka (oba 1x 3b) a Tomáš Kiršbaum (8 doskoků). Petr Dušek 10 bodů,  Michal Krista byl 2x úspěšný za 3 body, cekem zaznamenal 8b. Roman Vejražka 7b, Zdeněk Hanzlík 5 (1x 3b), Po 2 bodech připsali Tomáš Faltýnek a Jan Hodač. I v nedělním utkání si každý z hráčů Naposu připsal minimálně jeden doskok, celkově jich statistikové zaznamenali 52.

Z jednapadesáti bodů hostujícího týmu nastřílel 28 (2x za 3b) nejlepší hráč sokolů Dušan Švidraň.

BK Napos Vysoká nad Labem zůstává jediným neporaženým celkem ve 2. lize mužů, 16 bodů po 8 odehraných kolech a impozantní skóre 663 : 519. Celek Naposu obdržel nejméně bodů ze všech celků, nelze tedy říci, že výsledky jsou pouze úspěšnou střelbou. Počty doskočených míčů a obdržené body svědčí také o velmi dobré obranné činnosti.

BK NAPOS Vysoká n/L : BK Brandýs nad Labem 87: 68

BK NAPOS Vysoká n/L : TJ Sokol Kbely 94 : 51

Posted in Muži A, NOVINKY