6. 11. 2017

5.11.2017 – 7.kolO

BK NAPOS Vysoká n.L. : BA Lynx Liberec 80 : 72 (18:14, 42:25, 64:43)

K nedělnímu utkání přijela do Vysoké nad Labem, před tímto dvoukolem neporažená, Basketbalová akademie Lynx Liberec. Liberečtí si ale připsali první porážku v soutěži už v sobotním utkání v Holicích a basketbalisté Naposu Vysoká nad Labem jim v neděli přidali další hořkou pilulku. Mladý, ambiciozní celek Liberce, před sezónou posílený na rozehře Michalem Honzákem (loni Královští sokoli – 1. liga) otevřel skóre utkání a v první části držel s domácími krok. Velmi výrazným posunem k vítězství v utkání byla dvě období ve druhé čtvrtině, kde si Napos, nejprve 8 bodovou a vzápětí 10 bodovou „šňůrou“, vypracoval poločasové vedení 42:25. Před začátkem rozhodující čtvrtiny se zdálo být vše jasné. Vedení o 21 bodů (64:43). Opakoval se však sobotní průběh, Liber stáhl vedení, na menší rozdíl než 8 bodů ale nedosáhl. Napos si tak připsal důležitou výhru a osamostatnil se na 1. příčce tabulky skupiny „B“ 2. ligy. Obrovskou sílu předvedli domácí na doskoku. 53 doskoků za utkání je velmi dobrou vizitkou a každý z domácích hráčů si připsal minimálně jeden doskok.

Hned dva hráči zaznamenali double-double – Tomáš Kiršbaum za 16 bodů (1x za 3b) a 10 doskoků, Zdeněk Hanzlík 12 bodů (1x za 3b) a 12 doskoků. Vojtěch Synáček zaznamenal 15 bodů, Michal Krista 11b (3x za 3b), Petr Dušek 8, stejně tak i Roman Vejražka (2x za 3b). Tomáš Faltýnek 6, Martin Sejpka 2, bez bodů zůstali tentokrát Matěj Fink a Alois Daněk.Nejlepší střelec BA Lynx Liberec: Michal Honzák 14 bodů. Jakub Hojdar 13, Michal Hanus 11.

Posted in Muži A, NOVINKY