15. 1. 2024

BK Ústí nad Orlicí : BK NAPOS Vysoká nad Labem 101:51 (21:10 52:27 71:34)
BK Ústí nad Orlicí : BK NAPOS Vysoká nad Labem 74:42 (19:21 43:23 57:31)

Na tříkrálovou sobotu sehrálo naše družstvo U12 dvě utkání v Ústí nad Orlicí. Vstup do prvního
zápasu se nám nepodařil, nedařilo se nám bránit rychlé nájezdy soupeře a bodově jsme navíc
nezakončovali jednoduché nájezdy. Náš výkon se postupně v průběhu utkání zlepšil, začali jsme lépe
bránit a hrát více týmově v útoku. I přes naši důraznější obranu při hře 1:1 se družstvu z Ústí dařilo
proměňovat i těžké střely z dálky a soupeř se nám stále bodově vzdaloval. První zápas jsme výrazným
rozdílem prohráli, a to 101:51.
Do druhého zápasu se nám podařilo vstoupit již mnohem lépe, dařilo se námi dobře kombinovat
v útoku a do druhé čtvrtiny jsme si nesli těsný dvoubodový náskok. Ve druhé čtvrtině se nám však
v útoku dařit přestalo, soupeř nám dával jednoduché koše a bodově nám odskočil, v poločase
družstvo z Ústí vedlo o 20 bodů. Druhou polovinu zápasu se nám podařilo soupeře důrazněji bránit a
druhý poločas přinesl víceméně vyrovnané utkání. I přes zlepšený výkon našich dětí ve druhém
zápase, výsledek druhého zápasu mluvil jasně ve prospěch soupeře, a to 74:42.
I přes vysoký bodový rozdíl, a to zejména v prvním utkání, bojovali naši svěřenci až do konce, a je
proto namístě ocenit jejich nasazení v obou zápasech. Výkon našich dětí přinesl řadu vydařených
kombinací v útoku, zejména kombinací na principu „hoď a běž“. Na druhé straně jsme se bohužel
nevyvarovali zbytečných chyb, a to například při rozehrání míče, a soupeř z Ústí naše chyby často
bodově trestal. Musíme se rovněž v tréninku zaměřit na větší důraz při osobní obraně a při
podkošové hře.
Děkujeme moc rodičům, kteří naše družstvo U12 během obou utkání v Ústí hlasitě podporovali.
Další zápas hrají U-12 na domácí palubovce 20. ledna proti BK Bizonům Náchod.