9. 4. 2024

V neděli byly na programu ve Vysoké další zápasy našich U12 proti Turnovu, kteří ještě neprohráli jediné utkání, ale i tak jsme jim dali co proto.

První utkání jsme začali jednoduchým košem hned po rozskoku, ale soupeř se nenechal zaskočit a hned se vrátil do hry jejich agresivní obranou a kvalitním doskokem. druhé šance, které soupeř proměňoval byly hlavním důvodem, proč si po dobu celého zápasu pomalu a jistě navyšovali vedení. V poločase jsme ztráceli 15 bodů na hosty, ale nevzdali jsme se a do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře v obraně, bohužel v posledním dějství se soupeř vzpamatoval a vrátil se ke své hře a zápas pro nás skončil prohrou

V druhém utkání jsme ukázali charakter a to, že jsme důstojný protivník. Dařilo se nám hrát rychle dopředu a proměňovat střely za 3 body, ale kvůli zbytečným chybám v obraně soupeř dával jednoduché koše, ale i přesto jsme byli ve vedeni 22:20. V třetí čtvrtině se soupeř rozjel a dostal se do vedení 35:45. V poslední čtvrtině byl k vidění velký návrat našeho týmu a bojovalo se do poslední sekundy. Bohužel soupeř dokázal udržet chladnou hlavu a připsal si i druhé vítězství 58:60.

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U12
9. 4. 2024
BK NAPOS Vysoká – Basketbal Lomnice n/P.  36:64 a 49:50
V posledním dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6. až 9. místo jsme přivítali v hale ve Vysoké smíšený tým z Lomnice. Lomnice měla už na první pohled fyzickou převahu, když zejména duo Fedor a Pěnička vypadalo díky své postavě nebranitelně. Začátek prvního utkání nám možná i kvůli přehnanému respektu nevyšel a soupeř ovládl první čtvrtku 16:4. Druhá část už byla hodně vyrovnaná a soupeř ji vyhrál pouze o bod (15:14). Nezachytili jsme ani začátek druhého poločasu a soupeř nám odskočil už na pohodlný 20ti bodový náskok (po 3. kvartě 25:45). V poslední části už se zápas jen dohrával a Lomnice ještě navýšila náskok na konečných 28 bodů. 2. zápas byl ovšem jiný šálek kávy. Náš tým odhodil přehnaný respekt a hned od začátku začal soupeři zle zatápět. Utkání bylo neuvěřitelně vyrovnané, o čemž svědčí výsledky jednotlivých čtvrtin – z našeho pohledu + 3, -5, + 2 a -1. V průběhu zápasu žádný tým nevedl o více než 5 bodů a i koncovka byla velmi těsná, když při stavu 49:50 jsme v posledních 20 vteřinách stříleli 2 trestné hody a 2x stříleli na koš z těsné blízkosti….všechny pokusy jsme bohužel těsně minuli a tak nám nezbyly než oči pro pláč (a že těch slziček bylo nepočítaně). I přes 2 prohry ukázal tým svoje srdíčko, obrovskou touhu po vítězství a oproti podzimu velké zlepšení ve všech herních činnostech. Velká škoda všech neproměněných střel z bezprostřední vzdálenosti od koše (a že jich bylo). Za 14 dní čekají tým poslední 2 zápasy v sezóně – final four o 5 až 8 místo, přičemž hned první bude opět proti Lomnici.

Posted in Nezařazeno
9. 4. 2024

6.4. jsme se vydali na náročné utkání do sousedních Pardubic, se kterými jsme v prvním duelu dvakrát prohráli. Od prvního střetnutí uplynula spoustu času a my jsme se posunuli o velký kus a chtěli jsme ukázat co v nás je.

 

Do prvního utkání jsme vstoupili velmi dobře, podařilo se nám hned po rozskoku skórovat a poté hrát rychle dopředu. V obraně se furt opakovali stejné chyby, když jsme nedávali pozor, tak soupeř dobře sbíhal do bedny a měl z toho lehké koše. I přes chyby jsme hráli agresivně na útočné polovině a dařilo se proměňovat těžké nájezdy. V poločase jsme prohrávali 33:27. V druhé půli jsme přitlačili na obrané polovině a měli jsme z toho dobré zisky zakončené rychlým protiútokem a dostali se do vedení. Do poslední čtvrtiny jsme šly s vedením a dařilo se nám udržet tempo a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 65:57.

 

Druhé utkáni jsme začali dobře a do poločasu jsme si drželi náskok, ale poté nám došly síly a soupeř hrál furt agresivně a dostal se do velkého vedeni, které postupně navyšoval a nakonec jsme prohráli 67:30

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U14
3. 4. 2024

BK Loko Trutnov : BK NAPOS Vysoká nad Labem 50:66 (9:19 22:32 33:49)
BK Loko Trutnov : BK NAPOS Vysoká nad Labem 58:64 (19:16 30:30 40:52)

V sobotu sehrál náš tým U12 v Trutnově dva zápasy proti tamnímu družstvu děvčat. Od začátku
prvního zápasu jsme hře udávali tempo, dařilo se nám dobře kombinovat v útoku a celkově jsme měli
po většinu zápasu hru pod kontrolou. Postupně se nám dařilo náš náskok navyšovat a nakonec jsme
vyhráli o 16 bodů.
Začátek druhého zápasu se nám však úplně nepovedl, Trutnovu se navíc během první čtvrtiny
podařilo dát pět tříbodových košů a po první čtvrtině Trutnov vedl 19:16. Ve druhé čtvrtině jsme
postupně náskok Trutnova stáhli a poločas končil remízou 30:30. Ve třetí čtvrtině se nám zejména
díky lepší obraně a rychlým kombinacím v útoku podařilo Trutnovu bodově odskočit o 12 bodů a do
poslední čtvrtiny jsme nastoupili s tím, že si již náskok udržíme a dohrajeme „na jistotu“. Bohužel ale
díky našim několika nepřesným přihrávkám a naší nižší koncentraci v obraně se trutnovským
děvčatům podařilo postupně náš náskok snížit a závěr utkání tím i zdramatizovat, minutu před
koncem jsme vedli již jen o 3 body. Po oddechovém čase jsme se dokázali na závěr utkání znovu
zkoncentrovat a nakonec jsme vyhráli o šest bodů 58:64.
Celkově jsme byli v obou utkáních lepším týmem, který dokázal dobře kombinovat v útoku a účinně
bránit jedna na jedna. V obraně nám působily problém v podstatě dvě hráčky, které se prosazovaly ve
hře 1:1 a poměrně úspěšně zakončovaly i střely ze střední vzdálenosti (Trutnov dal ve druhém zápase
8 tříbodových košů). Bohužel jsme se nevyvarovali řadě zbytečných chyb, a to hlavně při rozehrání
míče a při nepřesném a ukvapeném přihrání míče, tyto situace tak často končily ztrátou míče.
Naše družstvo U12 si každopádně zaslouží velkou pochvalu za koncentrovaný a týmový výkon
v průběhu obou utkání a rodičům moc děkujeme za hlasitou podporu.
Do dalšího zápasu nastoupí naše družstvo U12 proti Turnovu, a to na domácí palubovce dne 7.
dubna.

Posted in Nezařazeno
27. 3. 2024
BK NAPOS Vysoká – SŠB Pardubice 77:24 a 78:38
V dalším dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6. až 9. místo jsme hostili na domácí palubovce tabulkově nejslabší tým soutěže SŠB Pardubice. Pardubický tým navíc dorazil pouze s 8 hráči/hračkami (9. hráč přijel až na 2. match) v oslabené sestavě. Papírové předpoklady jsme začali naplňovat hned od začátku 1. utkání, když  po první čtvrtce jsme se ujali vedení 28:6. I ve druhé kvartě jsme plnili roli favorita a soupeři odskočili už na 34 bodové vedevní (42:8). Ve druhém poločase jsme už vedení navyšovali pomaleji, ale i tak z toho byla výhra o víc než 50 bodů. Na druhý zápas dorazil soupeři nejlepší střelec týmu, ale i to nás v rozletu příliš nezastavilo, a i ve druhém zápase jsme si dokráčeli k jednoznačnému vítězství, tentokrát o 40 bodů. Obě utkání nabídla kromě naší pevné obrany i řadu pěkných kombinačních akcí v útoku, které se musely divákům líbit. Velkým pozitivem je, že alespoň bod si připsalo všech 12 hráčů/hráček, kteří k utkáním v našem dresu nastoupilo.
Posted in Nezařazeno
24. 3. 2024

Poslední hrací víkend v březnu jsme odehráli jedno utkání na sousední palubovce v Hradci se Sokoli. V posledním duelu jsme s nimi prohráli velkým rozdílem.

Soupeř byl poznamenán marodkou, ale i přes to jsme čekali náročný zápas. Náš tým přijel v plném počtu a proto jsme chtěli hrát agresivně v obraně a rychle do útoku. Vstup do zápasu pro nás nebyl optimální, protože soupeř hrál zónovou obranu, po timeotu jsme si se zónou věděli poradit a dokázali se prosadit z podkoše. První čtvrtinu jsme vyhráli 12:8 a ve druhém dějství jsme přitlačili v obraně a dařilo se nám lehce skórovat z protiútoku. I přes velké množství minutých košů z bezprostřední blízkosti jsme měli zápas pod kontrolou a poločas vyhráli 32:23. V druhé polovině jsme ztratili koncentraci v obraně, ale i přesto jsme si dokázali pohlídat skóre a dotáhli jsme zápas do vítězného konce 63:47.

 

Posted in Menu, NOVINKY, U15
20. 3. 2024

V sobotu bylo k vidění pěkné utkání v NAPOS Aréně, kdy jsme na domácí palubovce přivítali Týniště nad orlicí.

První zápas jsme začali dobře a hráči plnili pokyny trenéra. Dařilo se nám hrát rychle dopředu a být agresivní v obraně. Druhá čtvrtina byla ukázkou jaký basket bychom chtěli hrát. Soupeři jsme utekli a do druhého poločasu šli s bodovým polštářem. Zápas jsme si pohlídali a dotáhli do vítězného konce 57:46.

Druhé utkání bylo v podobném průběhu jako přechozí až na velké množství chyb na naší straně, zejména porušování pravidel o krocích. Toto nás stálo pár jednoduchých protiútoků, ale i přes to jsme celý zápas měli pevně v rukou. Hráči ukázali jejich zlepšení v individuálních dovednostech a zaslouženě vyhráli i druhý zápas 59:46

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U14
19. 3. 2024
BK NAPOS Vysoká – BSK Jičín 47:32 a 36:34
V prvním dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6.  až 9. místo jsme hostili na domácí palubovce holky z Jičína. Ač byl Jičín oslaben o svoji klíčovou hráčku Vitíkovou, stejně se prezentoval sehraným dojmem a zejména v defenzívě praktikoval agresivní a velmi těsnou obranu, která nám dělala problémy. Hned od začátku prvního matche bylo zřejmé, že zápasy budou hodně vyrovnané a obrany budou dominovat nad útoky (po první čtvrtce 8:6). V druhé kvartě jsme soupeři mírně odskočili, z čehož se rekrutovalo naše poločasové vedení 22:13. I třetí a čtvrtou část jsme ovládli (vždy o 3 body) a nakonec si dokráčeli celkem s přehledem k výhře o 15 bodů. I druhý zápas začal vyrovnaně a soupeře jsme v první části ve skóre spíš doháněli. Nakonec se nám to podařilo a první čtvrtku jsme urvali 11:9. Do poločasu jsme pak vedení navýšili na 7 bodů. V druhé půlce se ovšem začala naplno projevovat naše užší rotace a únava klíčových hráčů, čehož soupeř využil a začal rozdíl ve skóre postupně stahovat. Poslední kvartu už nám došla šťáva úplně a nebyli jsme v podstatě schopni vstřelit koš (poslední část 3:9). Soupeř na tom v zakončení naštěstí nebyl o moc lépe, a tak se nám nakonec povedlo uhájil a doslova vydřít druhou výhru, tentokrát o 2 body! Velkou pochvalu, hlavně za pevnou obranu, zaslouží celý tým. Z individualit je pak třeba vyzvednout Petra F., který dal spoustu důležitých košů a zároveň neskutečně makal v obraně…v 2. matchi pak zahrála výborně Terka H.
12. 3. 2024

Naši nejmladší odehráli dva zápasy na Palubovce SŠB Pardubice, kteří jsou ve středu tabulky. Náš tým vyjel v plné síle a chtěli jsme urvat první vítězství.

První zápas jsme zaspali začátek zápasu a soupeř se dostal do vedení jednoduchými nájezdy. Po prvním střídání jsme se vrátili do hry a přitlačili na soupeře. Kvůli špatnému začátku soupeř v poločase vedl o 20 bodů. Ve druhém poločase byl vidět úplně jiný tým. Přitlačili jsme v obraně a dařilo se nám zakončovat po hoď a běž akcích. Druhý poločas byl vyrovnaný, ale nedokázali jsme stáhnout náskok z prvního poločasu a proto jsme prohráli 46:28.

Věděli jsme, že můžeme hrát vyrovnaněji a proto jsme do druhého zápasu chtěli zlepšit obranu a přihrávky na útočné polovině. A obrana se nám v první půli povedla a první čtvrtinu jsme po skvělém bojovném výkonu vyhráli 12:7. Bohužel pro nás se naše zakončování zastavilo a poté jsme do konce zápasu nebyli schopni trefit skoro nic a soupeř si pomalinku a jistě převzal vedení. I přes naší absenci na útočné polovině, tak jsme furt tvrdě bránili a bojovali do poslední minuty. Zápas skončil 37:21 pro domácí SŠB PCE.

Posted in Menu, NOVINKY, U11
5. 3. 2024

Naši nejmladší odehráli  další dva zápasy v sousedním Hradci Králové s tamními sokoli, kteří se drží v první čtveřici lídrů soutěže.

Oba zápasy se vyznačovaly stejným průběhem. Kdy po vyrovnané první čtvrtině se soupeř dostal do vedení které si postupně navyšoval. Náš tým se špatně vracel do obrany a soupeř toho využil jednoduchými koši. I přes rychlou a tvrdou hru se naši svěřenci nevzdávali a předvedli bojovný výkon. Soupeř vyhrál oba zápasy velkým rozdílem, ale i přesto máme z pokroku našich hráčů dobrý pocit a s každým zápasem se zlepšujeme. Většina našich hráčů našeho týmu je mladších a proto věříme, že v budoucnu se dostaví výsledky a chtěná vítězství. Děkujeme rodičům za podporu.

Posted in Menu, NOVINKY, U11