Termín pro kategorii dívky, chlapci 2010 – 2018:

Prosíme vyplňte přihlášku, kterou si můžete stáhnout na tomto odkazu: BASKET-kemp-2024.

Prosíme vyplňte přihlášku, kterou si můžete stáhnout na tomto odkazu: BASKET-kemp-2024-dorost.

Vyplněnou přihlášku buď nechte na vrátnici ve Vysoké n. Labem nebo naskenovanou pošlete na e-mail: t.mraz.m@gmail.com

Posted in Menu, NOVINKY
27. 5. 2024

Další kolo baráže je za námi a muži ukázali svou kvalitu.

První tři zápasy na nás vyšli doma. Ve třetím domácím zápase jsme přivítali BCM Orli Prostějov, kteří hráli minulou sezónu první ligu. Od soupeře jsme čekali agresivní hru a nebezpečný pohyb bez míče na útočné polovině. Do zápasu se nám podařilo dobře vstoupit a soupeři jsme ukázali, že tady se lehce nevyhrává. Utkání mělo v první části vysoké tempo, ale to se změnilo ve druhé čtvrtině, kdy se domácí tým nechal unést výroky rozhodčích a obdrželi jsme celkově tři technické chyby… Dvě z toho dostal hlavní trenér a byl proto vyloučen. I přes tento zvrat jsme udrželi koncentraci a poločas dotáhli do vítězného konce. Druhý poločas byl opět ve vyšším tempu  a na obou stranách byla vidět chuť po vítězství, chvílemi byly souboje velmi vyhrocené. Konec třetí čtvrtiny skočil remízou a bylo jasné, že se bude hrát do poslední minuty. První polovina posledního dějství byla plná chyb na obou stranách, ale nakonec jsme našli ještě zbytky sil a dokázali si získat bodový polštář. Třetí domácí zápas jsme dotáhli do vítězného konce 77:62.

V neděli jsme se vydali na odvetu na soupeřovu palubovku, kde jsme od první minuty cítili, že nejsme vítáni. To nás nerozhodilo a začali jsme skvěle v útoku. Naši hráči byli unavení ze sobotního zápasu a to se projevilo na koncentraci, kdy po dobrých dvou třech minutách jsme dali šanci soupeři, který ji využil a první čtvrtinu vyhrál 21:16. První čtvrtina byla výjimka, protože náš tým měl na neděli jasný cíl a to zajistit si postup do 1.ligy, i přes nepřející fanoušky hostů jsme se vrátili do hry. Od druhého poločasu jsme kontrolovali tempo hry a drželi si malé vedení, které nám stačilo a zápas jsme zvládli 69:73 a tím jsme si zajistili POSTUP DO 1.LIGY!!!!

Komentář prezidenta klubu Pavla Poura

Ještě jednou díky všem hráčům, trenérům, organizačním pracovníků, stolku a podporovatelům za postup. Těžká sezóna po loňském Faux pas s HK, byla až frustrující. Tým ukázal morálku a odhodlanost, to předvedl v baráži! Máme zdravé jádro mužstva, hráči, kteří se identifikují s Vysokou, k tomu nám dorůstá U19… V 1.lize nechceme hrát „druhé housle“…. VYSKOKÁ!!!

Posted in Menu, Muži, NOVINKY
20. 5. 2024

O víkendu se naši muži střetli s dvěma Pražskými celky. První kolo baráže jsme hráli na domácí půdě, kde jsme za podpory fanoušků předvedli skvělé výkony.

BK NAPOS Vysoká vs. Sokol Vyšehrad 81:65

V sobotním utkání jsme se utkali s Vyšehradem, který přijel v mladé a malé sestavě. Pro nás to znamenalo, že musíme dostávat míče pod koš a využít naší výškovou převahu. Zápas jsme začali velmi dobře a dařilo se nám hrát podle systému, ale při prvním střídání šla kvalita hry dolů a soupeř toho využil a vrátil se do zápasů. Ve druhé čtvrtině jsme opět šlápli na plyn a vzali hru do našich rukou, ale soupeř se furt držel na dostřel a poločas skončil 41:39. Ve druhé polovině jsme od první minuty jsme byli lepší tým na hřišti a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 81:65.

BK NAPOS Vysoká vs. CZ.ACADEMY 84:64

V neděli nás čekala výzva v podobě mladého talentovaného týmu, který za celou sezónu neprohrál jediný zápas. Věděli jsme, že soupeř bude hrát rychle a my si musíme udržet chladnou hlavu a hrát zkušeně. Od první minuty zápasu se nám dařilo korigovat tempo a hrát podle systému. I přes spoustu nedaných šoupáků, jsme se drželi soupeře, který vyhrál první čtvrtinu 18:22. Ve druhé čtvrtině jsme hráli jako kdybychom hráli o život. Naše obrana a aktivita na doskoku nás dostala do vedení. Bohužel se nám zranil jeden z hlavních střelců Jan Mráz (přejeme brzký návrat na palubovku). Poločas jsme ovládli a vyhráli ho 46:32. Ve druhém poločasu jsme nepolevili a skóre si hlídali a lehce navyšovali. I přes neustálý tlak soupeře jsme udrželi chladnou hlavu a zápas dotáhli do vítězného konce 84:64. A jako první jsme dokázali porazit CZ.ACADEMY a nastavili si vysoký standart do dalších kol. Děkujeme za podporu všem fanouškům,

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
7. 5. 2024

První květnový víkend se v Hradci odehrálo final4 VP-I, kde jsme hráli místní derby proti Hradeckým celkům, které jsme nedokázali v základní části ani jednou porazit.

V prvním utkání jsme vyzvali domácí Královské Sokoli, kteří mají velkou rotaci a disponují rychlou hrou a dobrou střelbou. Vstup do utkání se nám podařil a hned jsme skórovali, ale poté se soupeř dostal do hry a ukázal svojí sílu a rychlou hrou nás přehrávali. I přes naše nasazení jsme nedokázali soupeře zastavit a postupně si zvyšoval náskok a poločas skončil 29:19 pro domácí. Ve druhé polovině jsme zatuhli na útočné polovině a nedařilo se nám hrát jak by jsme chtěli. Soupeř nepovolil a nekompromisně si zvyšoval vedení. Zápas zaslouženě vyhráli domácí 69:23.

Do druhého utkání jsme vylosovali Sokol Hradec Králové. Se lvicemi jsme odehráli v základní části vyrovnaná utkání a proto jsme si věřili na výhru. Do utkání jsme vstoupili dobře a dostali se do vedení. Vysoká hrála rychle a tvrdě na obou polovinách hřiště. První poločas byl v naší režii a vyhráli jsme ho 29:16. Ve třetí čtvrtině jsme trochu povolili a soupeř začal stahovat, ale to na nás neplatilo a opět jsme se vrátili do hry a zápas jsme si pohlídali do vítězného konce 50:41. Pro naše nejmladší to byla první výhra v sezóně na kterou jsme museli počkat až do posledního matche.

Posted in Nezařazeno
7. 5. 2024

TJ Turnov : BK NAPOS Vysoká n. L. 79:41 (15:7 47:20 64:38)
V sobotu 27. dubna hrálo naše družstvo U12 v Turnově závěrečný turnaj o 1.-3. místo v rámci
Smíšeného východočeského přeboru mladšího minižactva. Basketbalový tým z Ústí nad Orlicí se
bohužel nemohl finále „Final 4“ účastnit, neboť část jeho družstva hrála ve stejný den jiný turnaj,
nakonec se tak hrálo „Final 3“. Do úvodního utkání jsme nastoupili proti týmu chlapců z Turnova,
který od začátku sezóny vévodil čelu tabulky a byl tak favoritem zápasu i turnaje.
Turnov od začátku potvrzoval svoji roli favorita, na začátku si vytvořil bodový náskok, který v průběhu
utkání postupně navyšoval. Nám se v průběhu zápasu podařilo zlepšit obranu, doskakování míče i
lépe kombinovat na útočné polovině, naší hlavní slabinou však bylo rozehrání míče a časté nepřesné
přihrávky. Soupeř naše chyby při rozehrání míče často bodově potrestal. Naši hráči se však i přes
nepříznivý vývoj skóre nevzdávali a bojovali až do závěrečné vteřiny. Nakonec jsme s Turnovem
prohráli 79:41 a začali jsme se připravovat na další zápas o stříbrné medaile.

BK NAPOS Vysoká n. L. : BK Bizoni Náchod 46:53 (8:19 21:33 40:46)
Po krátké přestávce jsme nastoupili do zápasu proti Bizonům Náchod. S Bizony jsme za celou sezónu
měli vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou proher a očekával se velmi vyrovnaný zápas. Do zápasu
jsme nastoupili s velkou vůlí vyhrát a urvat výhru na naši stranu. V první čtvrtině zápasu se nám
bohužel nedařilo svěží družstvo z Náchoda účinně bránit, současně jsme neproměnili několik
jednoduché střel na koš a soupeř si tak po osmi minutách hry vytvořil 11-bodový náskok. Ve druhé
čtvrtině jsme naši obranu zlepšili, bodový náskok si však do poločasu Náchod udržel a do druhé půlky
jsme vstupovali s mankem 12 bodů (21:33). Ve třetí čtvrtině jsme Bizony jasně přehráli, v jednu chvíli
jsme prohrávali pouze o dva body, dvěma rychlými koši v závěru třetí čtvrtiny nám bohužel Bizoni
odskočili na 6 bodů. V závěrečné čtvrtině jsme bojovali o každý míč, náš bojovný výkon a vůle po
výhře se promítly i v tom, že dva naši klíčoví hráči měli pět osobních chyb a museli být v závěrečné
čtvrtině vystřídáni. Bizoni nakonec i přes dramatický závěr udrželi náskok a zápas vyhráli 46:53. I přes
prohru s Náchodem trenéři byli z výkonu svých svěřenců nadšeni, bezprostředně po zápase ocenili
obrovské odhodlání a bojovnost všech hráčů na palubovce.
Do zápasu s Bizony jsme šli trochu znevýhodněni tím, že naše děti měly již „v těle“ předchozí zápas
s Turnovem, pro Náchod to byl první zápas a trochu o tom i napovídal vývoj skóre.
I přes první smutné reakce dětí z hořké prohry s Náchodem si děti závěrečné vyhlášení a předání
bronzových medailí a poháru plně užily. Děkujeme moc rodičům a sourozencům za podporu nejen
v průběhu turnaje v Turnově ale i za hlasitou podporu v průběhu celé sezóny.

23. 4. 2024

Poslední víkend přineslo další kolo play-off 2.ligy mužů, kde na nás čekala Pardubická Tesla. Tým, který dobře známe a věděli co od dueluu očekávat. Soupeř disponuje fyzickou hrou a dobrým kolektivem. Náš úkol bylo hlavně zastavit jejich dobrého centra Rouba a rozehrávače Kočvaru.

Zápas jsme začali velmi dobře a energicky, dostali se do vedení, ale soupeř se oklepal a dostal se zpět do hry. Měli jsme problém na doskoku a soupeř měl k možnosti druhé a někdy i třetí střely. Soupeř se rozehrál a před poločasem stáhl skóre na 45:41 pro domácí. Ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit obranu a zrychlit přechod do útoku. I přes dobrý start druhé části se soupeř nevzdal a začal dávat trojky a podařilo se jim stáhnout a dokonce otočit skóre na svojí stranu. Do poslední čtvrtiny jsme šly se skórem 57:61 pro hosty. V poslední čtvrtině jsme předvedli charakter a dostali jsme se do vedení, které jsme si uhlídali a zvítězili 85:81.

V neděli jsme hráli na soupeřově půdě, kde jsme věděli, že to bude náročné a fyzické utkání. První čtvrtina byla hodně obraná a nepadalo moc košů a skóre bylo 18:16 pro domácí. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili dobře a hráli rychle dopředu a poločas byl na naší straně 36:38. Ve druhé půli jsme se rozjeli a padalo nám za čárou tříbodové střely a odskočili jsme soupeřovi. Skóre jsme si do konce zápasu pohlídali a vyhráli 73:85.

Postupujeme do dalšího kola, kde nás čeká tým z Kroměříže.

23. 4. 2024

V posledním hracím kole před final4, jsme doma přivítali BK Pardubice, kteří mají dlouhodobě velmi kvalitní mládež. Věděli jsme, že to budou těžké zápasy, ale šly jsme do toho na sto procent.

První utkání jsme zaspali na útočné polovině a nedalo se nám skórovat a soupeř si vytvořil dvouciferný bodový polštář. Ve druhé části jsme se dokázali zvednout a dařilo se zakončovat, ale soupeř furt  pokračoval v rychlém a tvrdém útoku. Soupeř se velmi dobře trefoval mimo bednu a tyto tříbodové střely byly velmi důležité pro hosty, kteří si pomalu a jistě budovali náskok. Po poločase jsme se opět trápili v útoku, ale pořád jsme bojovali a chtěli zmenšit rozdíl. V poslední čtvrtině si soupeř už jen hlídal vedení a hráli v klidu. První utkání skončilo 32:73 pro hosty. Druhé utkání probíhalo víceméně stejně a soupeř si připsal i druhé vítězství 34:74.

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U11
23. 4. 2024
BK NAPOS Vysoká – Basketbal Lomnice n/P. 54:69
BK NAPOS Vysoká – BSK TJ Jičín 91:28
Na závěrečném turnaji – final four „B“  o konečné 5. až 8. místo nejvyšší krajské soutěže VP I. v kategorii U13 jsme se v lomnické hale sešli s týmy Lomnice, Jičína a Kralovskými sokoli. V prvním zápase jsme se střetli s domácí Lomnicí, kterou jsme v sezóně ještě nedokázali porazit. Oba týmy byly oslabeny o své klíčové hráče (sádra na noze resp. sádra na prstu). S touto absencí se lépe vyrovnali domácí, když zejména výborně hrající Andrej Fedor byl pro nás téměř nebranitelný. V poločase nám soupeř odskočil už na 19 bodů. V druhé půli z nás už spadla zbytečná nervozita a Lomnici jsme začali pomalu stahovat. 3 minuty před koncem už jsme prohrávali jen o 7 bodů (54:61), na čež zareagoval domácí trenér návratem nejlepší pětky, která už si vítězství pohlídala. Jelikož pak v druhém semifinále porazili Sokoli tým Jičína, čekal nás Jičín v boji o konečné 7. místo. Jičín přijel na turnaj značně oslaben, což se začalo projevovat po polovině první čtvrtky (8:8), když jsme začali soupeři ve skóre pomalu odskakovat. Zápas se definitivně zlomil ve druhé kvartě, kterou jsme ovládli v poměru 24:6. V našem nasazení jsme pak nepolevili ani v druhém poločase a zápas tak vyhráli výrazným 63 bodovým rozdílem. K vidění bylo spoustu pěkných útočných kombinací, za což jsme byli odměněni nejvyšším počtem vstřelených bodů v sezóně. Prvních 5 minut poslední čtvrtky pak za náš tým nastoupila čistě dívčí sestava, která se na hřišti vůbec neztratila a tento úsek ovládla 8:4! Celému týmu patří velká pochvala za odmakanou sezónu, ve které se tým posunul o velký krok dopředu! Vysoká jede!!!
Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U13
23. 4. 2024

Turnaj nejlepších 4 týmů VČL byl osazen Hradcem Králové, Pardubicemi, Trutnovem a Vysokou nad Labem, která proklouzla mezi elitu VČL z 2. místa soutěže.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
17. 4. 2024

U15 v předposledním kole sezóny vyzvali na domácí půdě BA Lynx Liberec. Bohužel jsme byli oslabení o dva klíčové hráče, ale i přesto jsme chtěli jít pro výhru.

Liberec od první minuty zápasu nastavil vysoké tempo hry. Naši hráči se nemohli pořádně prosadit a v obraně jsme dělali zbytečné chyby, které soupeř trestal. Po špatné první polovině, kterou jsme prohráli 20:37, jsme chtěli ukázat co v nás je…

Ve druhé půli jsme začali dobře a podařilo se dát pár jednoduchých košů, ale soupeř se nenechal unést a vždy si skóre opět pohlídal. Naše největší chyba byla na obraném doskoku, kdy soupeřova agresivita na doskoku znamenala na každý útok o dva pokusy na víc pro soupeře. Náš útok nebyl takový jaký bychom si představovali a nedokázali jsme se dostat do jednoduchých situací. Soupeř si zaslouženě připsal vítězství 42:72.

Druhé utkání bylo skoro identické jako první, soupeř byl nadále velmi aktivní a jednoduše si oba zápasy vybojoval.