14. 3. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. TJ AŠ Mladá Boleslav – 81:58 (12:26, 35:43, 62:55)

O víkendu náš „A“ tým odehrál dvě poslední utkání základní skupiny B v 2. lize. V sobotu od 18:00 se domácí NAPOS střetl s 11. týmem v tabulce TJ AŠ Mladou Boleslaví. V neděli čekal na naše áčko 1. tým v tabulce BA LYNX Liberec.

Do zápasu s Mladou Boleslaví jsme vstoupili velmi vlažně a soupeř toho náležitě využil. Mladoboleslavským se podařilo trefit několik jednoduchých košů, když zaskočili naši nepřipravenou obranu. Nám pro změnu nespadlo téměř nic a trápili jsme se i z bezprostřední vzdálenosti koše. Stav po první čtvrtině 12:26 byl impulzem pro změnu. Začátek druhé čtvrtiny se ale nesl ve stejném duchu. Soupeř trefil, co se dalo a my jsme stále vlažně bránili. Nepřistupovali jsme ke střelcům a ti tak „zadarmo“ měli volné střely. V druhé části čtvrtiny jsme už začali proměňovat střely a podařilo se nám stáhnout soupeřův náskok na 11 bodů. Obrana ale byla stále mizerná.

Vstup do druhého poločasu jsme už ale nepodcenili. Zodpovědnou obranou jsme se dostali do několika rychlých protiútoků, které končily košem. Navíc jsme proměnili i pár trojek a začali jsme si postupně brát vedení na naši stranu. Po heroickém výkonu v prvním poločase byla na soupeři znát únava a naši hráči toho patřičně využili. Postupně se začala lepšit i práce na obranném doskoku. V poslední čtvrtině jsme si už organizovanou a zodpovědnou hrou došli pro naše 17. vítezství v sezóně. Tým bodově táhl Dominik Štěpán s 20 body, Tomáš Mahler a Jan Mráz se 14 body.

Body a sestava: Dominik Štěpán – 20 bodů, Tomáš Mahler – 14 bodů, Jan Mráz – 14 bodů, Tomáš Kiršbaum – 9 bodů, Zdeněk Hanzlík – 9 bodů, Petr Andres – 8 bodů, Roman Vejražka – 5 bodů, Martin Sejpka – 2 body, Patrik Piskač a Michal Hrdlička bez bodů.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY