26. 4. 2023

O víkendu pokračovalo playoff 2. ligy a naše Áčko čekaly dvě utkání s mladým týmem CZ.ACADEMY, který zaznamenal výrazné zlepšení v průběhu sezony a vyhrál 5 posledních zápasů v kuse. I přes to, že jsme do utkání vstupovali jako papíroví favorité, soupeře jsme rozhodně nepodceňovali. 

CZ.ACADEMY vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 54:67 (16:22, 37:40, 48:54)

První utkání se hrálo na palubovce hostí v pražské Královce. Vstup do utkání byl  z naší strany v rámci oťukávání supeře. I přes to jsme si dokázali udělat 6-ti bodový náskok. Mladíci z CZ.ACADEMY se prezentovalo velmi tvrdou, bojovnou a rychlou hrou, na což si náš tým musel rychle zvyknout. Ve druhé čtvrtině si zranil kotník Jirka Svojanovský, což zúžilo naší rotaci. Do druhého poločasu jsme vstupovali s 3 bodovým náskokem. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo odskočit alespoň na 6 bodový náskok díky několika košům Petera Sedmáka. Vše nasvědčovalo tomu, že nás čeká vyrovnaná koncovka. Otěže do svých rukou vzal ale Honza Mráz, který několika střelami ze střední vzdálenosti pohřbil naděje CZ.ACADEMY a dotlačil náš tým k 13-ti bodovému vítězství.

Body a sestava: Mráz J. – 22, Sedmák – 18, Andres – 8, Harčár – 4, Svojanovský – 4, Baťa – 4, Štěpán – 3, Kiršbaum – 3, Mahler – 1, Synáček a Mráz V. bez bodu.

BK NAPOS Vysoká n. Labem – 81:71 (20:19. 38:33, 60:53)

Do druhého nedělního utkání v NAPOS Aréně jsme vstupovali s 13-ti bodovým polštářem, takže nám teoreticky stačilo prohrát o 12 a postoupili bychom do finále 2. ligy. Soupeři z CZ.ACADEMY vletěli do utkání s energií vzít si vedení na svojí stranu. Náš zkuešný tým si však první čtvrtinu pohlídal. Ve druhé čtvrtině jsme dokonce chvíli vedli i o 12 bodů, ale náš náskok soupeř velmi rychle stáhnul. Ve druhém poločase jsme už kontrolovali tempo a stav hry. Velmi vyvážený týmový výkon vedený trojící – Sedmák, Mráz a Andres jsme nakonec dovedli do vítězství o 10 bodů.

Body a sestava: Sedmák – 21, Mráz J. – 18 bodů, Andres – 16 bodů, Synáček – 9 bodů, Baťa – 6 bodů, Štepán – 6 bodů, Maher – 4 body, Kiršbaum – 1 bod, Harčár a Mráz V. bez bodu.

Ve finále 2. ligy na nás čeká tým Sršni Písek “B” a domácí utkání odehrajeme 7.5. od 11:00 v NAPOS Aréně.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY