28. 2. 2023

Muži A – Peter Sedmák posílí náš „A“ tým

Vysoká n. Labem hlásí novou posilu před nejdůležitější částí sezony. Z basketbalové pauzy k nám přichází legenda českých a slovenských palubovek pivot Peter Sedmák. Tímto přestupem pokračujeme v avizované spolupráci s Královskými sokoly a posilujeme náš kádr před playoff. Přečtěte si krátký rozhovor s naší novou posilou.

Petře, máš za sebou veleúspěšnou kariéru nejen v NBL. Prošel jsi řadou klubů jako hráč a teď působíš v týmu Královští sokoli jako generální manažer. Po zhruba 9-ti měsíční jsi začal trénovat ve Vysoké a už jsi s náma odehrál přátelák. Co, že ses ještě po konci profesionální kariéry rozhodl vrátit na palubovku? Chybí ti hraní? 

Je pravda, že jsem dlouho nehrál kvůli pracovnímu vytížení v klubu. Neměl jsem moc času na sebe, abych se poctivě připravil na hraní, ale přípravný zápas jsem si užil. Je vidět, že v týmu panuje dobrá atmosféra a hrají tu zkušení hráči. Většinu z nich dobře znám, takže to je výhoda. Hraní mi tolik nechybí, ale rozhodl jsem se hrát, protože chci týmu pomoci k postupu do první ligy. To je jediný cíl, kvůli kterému v jsem přišel.

Jak bys zhodnotil svou profesionální kariéru? Co považuješ za svůj největší úspěch?

Za své největší úspěchy považuji pohárové a mistrovské tituly ve slovenské extralize a individuální ocenění nejlepšího střelce NBL. Velkým úspěchem zejména pro klub bylo třetí místo v Českém poháru.

S řadou hráčů ve Vysoké jsi hrál v minulých sezonách právě v Hradci Králové. Byl to taky jeden z faktorů, proč ses k nám připojil?

Ano, je pravda, že jsme spolu hráli hlavně první rok, když jsem přišel do Hradce Králové, takže to rozhodlo, že jsem se k hraní vrátil. Vždycky je lepší, když člověk hráče pozná a ví, co od nich může očekávat, a oni samozřejmě vědí, co mohou očekávat ode mě.

Myslíš že s aktuálním kádrem máme šanci vybojovat první ligu a být konkurenceschopní ?

Neznám tak dobré soupeře, ale když vidím náš tým, tak si myslím, že je v něm obrovský potenciál a musí bojovat o první ligu. Za sebe mohu říct, že dám všechny síly do toho, aby se to povedlo.

A poslední otázka trochu osobnějšího rázu. Jak trávíš svůj volný čas? Co rád děláš, když máš chvíli klidu? 

Většinu volného času trávím s rodinou. Mám dvě dcery, takže veškerý volný čas věnuji jim. Jezdíme na výlety buď do Hradce Králové, nebo do jeho okolí. Toto město je pro rodinu ideální, takže využíváme všech jeho výhod. Po sezoně jsou to určitě motorky a turistika.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY