23. 2. 2022

Kolínsko–kutnohorský BK – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 60:74 (15:15, 28:32, 42:53)

V neděli 20.2. čekal na nepočetnou výpravu NAPOSu v hale v Kutné Hoře soupeř z horních pater tabulky, který vznikl spojením kutnohorského a kolínského basketbalu a ještě během sezóny podporovaný hosty z Nymburka.

Do utkání se přenesla týmová pohoda a vysočtí jako by začali, kde v Brandýse skončili. Kolektivní klidnou a vyrovnanou hrou postupně udolávali domácí celek, který zkoušel měnit kde co, ale s nevalným výsledkem. Na našich hráčích byla patrná únava ze sobotního utkání, které bylo hráno ve vyšším tempu, ale výborně to jako tým vstřebávali a dokázali rozkládat síly, jak bylo potřeba. Sic byl poločas pouze o 4 body, nikdo snad ani na chvilku nepochyboval o kladném výsledku.

S pokračujícím časem se ukázaly naše mladší kusy jako klíčové pro konečný výsledek, když bodově nejvíce zatěžoval rychlonohý a neúnavný Honza Mráz a stejně jako v sobotu velmi dobře hrající Dominik Štěpán, který k 35 bodům zaznamenal minimálně 10 bloků za víkend a stal se tak „obrovským“ strašákem pro střelce soupeřů.

Výsledky nebyly drtivé, ale herní pohoda ano a Vysoká si zkušeně společně došla pro jasné dvě výhry… sic i v neděli neodolal opět jeden nejmenovaný (Tomáš Mahler) sdělit rozhodčím svůj názor na jejich um s píšťalkou a i z Kutné Hory tak vezeme k vítězství další technickou chybu.

Sestava a body: Mráz Jan 27, Štěpán Dominik 17, Andres Petr 9, Hanzlík Zdeněk 9, Vejražka Roman 7, Mahler Tomáš 5, Andres Denis, Hrdlička Michal, Piskač Patrik.

Havrda Martin

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY