11. 10. 2022

Naše “Áčko” čekal o víkendu náročný víkend v podobě dvou silných soupeřů z Prahy: Sokol Pražský a Sokol Žižkov. ZAtím to vypadá, že oba týmy budou v sezóně obývat přední část tabulky, a proto bylo důležité, aby náš tým v obou utkáních zvítězil.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Pražský – 77:59 (14:26, 32:38, 56:48)

Před sobotním utkání proti Sokolu Pražskému jsme věděli, že v jeho kádru je mnoho kvalitních hráčů se zkušenostmi z nejvyšší ligy doplněné běhavými dorostenci. Náš tým je kvůli zraněním Harčára (zlomený prst) a Vejražky (operace kolene) v užší sestavě a do obou utkáních nastupoval v počtu devíti hráčů. Vstup do utkání byl velmi vlažný. Měli jsme několik zbytečných ztrát a neproměnili jsme volné střely z dálky. Sokol Pražský si vypracoval rychle 10-ti bodový náskok a náš tým musel po první čtvrtině něco zásadně změnit. Druhá čtvrtina už byla výrazně lepší, začali jsme lépe střílet a zlepšila se práce i na obranném doskoku. I přes to ale si soupeř stále držel vedení a po poločasu jsme prohrávali o 6 bodů. Do druhé půli hry jsme ale nastoupili s pořádnou dávkou energie a začali jsme konečně bránit. Díky většímu nasazení jsme druhý poločas vyhráli poměrem 45:21 a došli si pro první vítězství na domácí palubovce

Body a sestava: Svojanovský 19 bodů, Mráz J. 18 bodů, Kiršbaum 7 bodů, Baťa 7 bodů, Štěpán 7 bodů, Andres 7 bodů, Mahler 6 bodů, Mráz V. 5 bodů, Zadražil 1 bod.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Žižkov – 96:85 (21:20, 51:43, 74:67)

V sobotu nás čekal opět silný tým Sokol Žižkov, který už známe z delšího působení ve 2. lize. I přes to, že jsme na jejich kádr byli připraveni, nebyli jsme schopni v úvodu utkání ubránit jednoduché střely za tři body. Celkově bylo utkání v útočném duchu, když dohromady padlo přes 180 bodů. Tuhle přestřelku se nám podařilo rozhodnout až v koncovce, když jsme skvělou obranou zastavili jejich nejlepší hráče a v útoku jsme proměnili několik klíčových trojek a šestek. Výhra o 10 bodů byla vydřená ale zasloužená.

Body a sestava: Svojanovský 22 bodů, Štěpán 18 bodů, Mahler 13 bodů, Mráz V. 11 bodů, Kiršbaum 10 bodů, Mráz J. 9 bodů, Andres 7 bodů. Baťa 6 bodů, Zadražil.

 

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY