5. 11. 2018

3.11. 2018 2. liga ženy, skupina „B“ – 7. kolo

BK NAPOS Vysoká nad Labem : Basket Poděbrady   63 : 65    (19:13, 33:31, 42:46)

Velmi dobře začaly ženy své utkání s celkem Basket Poděbrady. Po první čtvrtině vedení o 6 bodů nenasvědčovalo, že by mělo dojít k obratu v utkání. Došlo. Už v průběhu druhé čtvrtiny Basket Poděbrady snížil náskok, do poločasu odcházela obě družstva za stavu 33:31. Ve třetí čtvrtině šly hostující hráčky do vedení, od té doby domácí hráčky pouze dotahovaly manko ve skóre. Zásluhou dobré střelby Dominiky Paclíkové z trojkové vzdálenosti se podařilo těsně v závěru vyrovnat na 60:60. Závěr ale patřil hráčkám Basketu Poděbrady a odváží si z Vysoké cenné vítězství. Přítomní diváci nemohli odpustit rozhodcovské dvojici některé verdikty, zvláště právě v závěru utkání. Příčinu porážky ale hledejme především na vlastní straně. Neproměněné „tutovky“ by v případě úspěchu stačili nejen na vedení v utkání, ale i na pohodlný závěr jeho konce.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Dominika Paclíková 18 (4x za 3b), Kateřina Trnková, Michaela Kaňuková a Sarah Sharplesová po 9 bodech (první dvě 1x za 3b), Štěpánka Bořková 7, Marcela Kosová 6, Tereza Stará 4, Lenka Tomšíková 1, Pavlína Králíková a Andrea Skřivánková 0. Trojky v utkání 6:2, Napos 30 doskoků.