4. 12. 2019

30.11.2019

Sokol Nová Paka : BK Napos Vysoká nad Labem

79 : 54 (21:15, 43:25, 59:40)

100 : 68 (32:21, 56:33, 78:52)

V sobotu naši hráči kategorie U17 odehráli dvojičku proti silnému a výborně organizovanému týmu Nové Paky. Oba zápasy jsme odehráli bez Tomáše Bedleka , který je jediným stabilním rozehrávačem našeho týmu. Do první čtvrtiny jsme vstoupili trojkou hned z prvního útoku, bohužel to byla jediná senzace za celou první čtvrtinu. Soupeřův tým si s námi dělal co chtěl. Špatně jsme bránili hráče 1v1, při návratu do obrany jsme vláli za soupeřem a v útoku jsme se snažili prosadit z nesmyslných pozic. Druhá čtvrtina se nesla v duchu tři koše soupeř jeden koš my. Po time outu se útočná efektivita zase na skok vrátila do normálu. Povedlo se nám zahrát několikrát pick n roll, z něhož jsme jednoduše skórovali. Ke vší smůle se zranil Michal Beránek a museli jsme dohrávat v sedmi hráčích. Třetí čtvrtina byla nejvyrovnanější. Spolupráce křídlo a pivot nám stačila, abychom hráli vyrovnaně. Narozdíl od soupeře náš návrat do obrany byl moc pomalý nebo neúplný. První polovinu čtvrté čtvrtiny se ještě někteří snažili zamakat a ovlivnit výsledek. Zapas pro nás skončil prohrou, ze které by si měl každý z týmu odnést, že výhry lze dosáhnout jedině jako tým, týmovou spolupráci a úsilím.

Body: J. Šidlichovský 21b, P. Piskač 17b, M. Hrdlička 8b, L. Pokorný 5b, M. Beránek 2b, M. Hap 1b

Druhý zápas se nesl v téměř identickém výkonu jako zápas první. V tomto zápase dostali spoustu minut mladší hráči.

Body: J. Šidlichovský 28b, M. Hrdlička 19b, P. Piskač 13b, D. Bulák 4b, M. Háp 2b, L. Pokorný 2b

Tým musí intenzivně pracovat na návratu do obrany, správném odstupovaní a “secvakávaní”. V útoku chybí pár kvalitních přihrávek. V obou zápasech mi chyběla spolupráce, chuť překonat obránce a hrát na koš.

Josef Říha

Posted in Mládež, NOVINKY, U17