7. 1. 2020
  1. 12. 2019

BK Napos Vysoká nad Labem : Královští Sokoli

60 : 61  (10:18, 36:38, 44:50)

V sobotu 14.12. se odehrál poslední zápas roku 2019. Ke vší smůle utkání skončilo v náš neprospěch. Rozhodl jediný bod…

Vstup do začátku utkání byl velmi kvalitní. Bojovný týmový výkon se nesl celou první čtvrtinu. V průběhu druhé čtvrtiny jsme zlehka zakolísali, když si Jakub Knejp udělal 2. osobní chybu a chyběl nám větší hráč na doskok. Po tomto drobném zavání a timeoutu jsme přitvrdili v obraně a začali sbírat jednoduché koše z rychlých protiútoků. Po poločase jsme byli rozhodnuti, že vyhrajeme a uděláme pro to všechno. Třetí čtvrtinu jsme se snažili udržet tlak na míč, což se nám i dařilo. Bohužel jsme se nedokázali dostatečně prosadit v útoku, protože 8b za čtvrtinu je málo. Do poslední čtvrtiny jsme vcházeli s mankem 6b. Tato čtvrtina byla dle mého názoru zcela jasně nejatraktivnější a také nejnapínavější. Přinejmenším pro fanoušky Naposu. Vytvořený tlak na hráče Hradce byl tak velký, že několikrát nebyli schopni přejít na útočnou polovinu. V polovině poslední čtvrtiny jsme měli 6b náskok. V poslední minutě, kdy došlo na lámání chleba naši hráči takticky nezvládli vyhrocenou situaci. A několik špatných rozhodnutí způsobilo, že i přes veškeré odhodlání, které jsme vynaložili. Nám jeden jediný bod chyběl, k veliké radosti, kterou by toto vítězství určitě přineslo.

Body: J. Knejp 24b, J. Říha 10b, V. Synáček 8b, B. Pleskot 8b, R. Jancur 6b, T. Král 4b.

I přes nepřízeň osudu jsem nesmírně rád, za nasazení a odhodlání celého týmu. Díky kluci! Chceme také poděkovat Všem zúčastněným rodičům, jak Hradeckým, tak domácím.

Josef Říha

Posted in Mládež, NOVINKY, U14