11. 5. 2022

BK NAPOS Vysoká nad Labem – BK Ústí nad Orlicí – 40:52  (8:12, 17:22, 30:32)

V semifinále jsme nastoupili s 11 hráči, z toho 5 hráčů bylo z kategorie U12  (a to nepočítám Tomáše Daleckého, který je také z kategorie U 12 , ale výkonnostně patří k tahounům kategorie U13).  Již toto bylo pro nás velké oslabení, protože někteří stálí členové týmu odjeli s rodiči na oslavu narozenin, has. cvičení, dovolenou apod.

Ale musím říci, že před všemi zúčastněnými smekám, jak se k zápasu postavili. Od samého začátku bojovali a snažili se převrátit výhru na naší stranu i přes velikou nepřízeň rozhodčích (pískal rozhodčí bez licence a bez minimálních rozhodcovských zkušeností). Bohužel jednomu z našich nejlepších hráčů Davidu Capkovi rozhodčí odpískali na začátku 2. poločasu 4 fauly ( i když je neudělal)  a zbytek zápasu sice statečně dohrál, ale musel přestat bránit agresivně, jak to umí, a to bylo také znát. Hostující tým nastoupil do utkání ze 2 staršími hráči z kategorie U 14, kteří byli na hřišti současně, i když tam může být pouze 1 hráč starší. Na to by měl upozornit stolek časoměřičů, bohužel tam seděly děti, které se to teprve učily. Celý zápas jsme statečně dotahovali náskok soupeře, ale v závěru jsme to bohužel neotočili na naší výhru.

Po zápase byly děti zcela poraženy a to hlavně psychicky. Skoro celý tým v šatně brečel, protože nebyli schopni překousnout to příkoří, které sami při zápase cítili a po zápase to teprve pustili ven. Zápas se hrál cca 2 hodiny, protože docházelo po celou dobu zápasu k řadě slovních výměn ze strany trenérů na rozhodčí i vzájemně trenérů mezi sebou, ze strany diváků obou stran. Myslím, že to nebylo důstojné zakončení sezony, a vůbec ne FINAL 4 této kategorie. Až v klidu v neděli jsem zvážil, že by se toto nemělo již opakovat a proto jsem poslal na VCO ČBF stížnost k pořadatelství turnaje a nominaci rozhodčích na tento turnaj.

Zápas o 3. místo

BK NAPOS Vysoká nad Labem – SŠB Pardubice – 53:82  (12:16, 29:37, 43:59)

V zápase o 3. místo bylo na začátku utkání hodně složité motivovat děti do další práce, když v sobě měly tolik frustrace z předchozího utkání. Ještě první čtvrtinu jsme byly schopni se soupeřem držet krok, ale postupně byla na našich tahounech týmu – Tomáš, Patrik, David vidět čím dál větší únava a bohužel, i když se ostatní snažili, nebyli je schopni nahradit. I přesto musím všechna 3 děvčata z kategorie U 12 Emu, Niki, Sáru pochválit, že se snažila a vůbec na zápas přijela. Zbytek zápasu jsme dohrávali, tak aby si všichni zúčastnění zahráli a získali cenné zkušenosti do další sezóny.

Celkově náš tým v sezóně 2021-2022 skončil na krásném čtvrtém místě. A pokud se náš tým bude scházet v plné sestavě, budeme i příští rok bojovat o přední příčky tabulky. Na závěr děkuji Všem hráčům a rodičům za vzornou reprezentaci basketbalu ve Vysoké nad Labem.

Martin Kolomý

 

Posted in Menu, NOVINKY, U13