14. 12. 2022

BK NAPOS Vysoká nad Labem: TJ Sokol Stěžery 60:30 (16:8, 23:18, 34:26)

BK NAPOS Vysoká nad Labem: TJ Sokol Stěžery 66:14 (8:8, 24:8, 42:14)

V sobotu sehrál náš tým U12 ve Vysoké dva zápasy proti družstvu ze Stěžer, které ovšem kvůli vysoké „marodce“ nastoupilo pouze v šesti hráčích. První polovina utkání byla vyrovnanější, v poločase jsme sice vyhrávali, ale pouze o pět bodů. V obraně nám dělal problémy v podstatě pouze jeden hráč ze Stěžer, který dal v prvním zápase i většinu bodů svého družstva. Ve druhé polovině zápasu jsme však byli již lepším týmem, soupeře se nám dařilo v útoku i v obraně jasně přehrávat, a to se odráželo i v bodovém náskoku a první zápas jsme vyhráli 60:30. Na výkonu Stěžer se rovněž podepisovala i únava jejich méně početného družstva.

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že si na začátku utkání vytvoříme bodový polštář, který si již budeme udržovat. To se nám i podařilo a od druhé čtvrtiny jsme měli již jasnou bodovou převahu, což nám poskytlo možnost si v průběhu zápasu vyzkoušet nové způsoby přihrávek, zejména v našem útoku. Zápas se tak dohrál již v naší režii a vyhráli jsme 66:14.

Naše herní převaha zajistila, že obě sobotní utkání proběhla v poklidnějším tempu s nízkým počtem osobních chyb a výrazně se tak jejich průběh odlišoval od nedávných, dramatičtějších zápasů našich svěřenců U12 s Jabloncem, Jičínem a Trutnovem. Naše družstvo U12 si každopádně zaslouží pochvalu za koncentrovaný výkon v průběhu obou utkání a rodičům a sourozencům hráčů děkujeme za podporu.

Do dalšího zápasu nastoupí U12 proti Ústí nad Orlicí, a to na jejich palubovce dne 7. ledna 2023.

Posted in Menu, NOVINKY, U12