7. 12. 2022

Sokol Hradec Králové: BK NAPOS Vysoká nad Labem 66:45 (20:12, 40:28, 46:39)

Sokol Hradec Králové: BK NAPOS Vysoká nad Labem 56:36 (6:11, 32:17, 42:30)

V sobotu sehrálo naše družstvo U11 dva zápasy proti Sokolu Hradec Králové. Hradecké lvice vstoupily do zápasu mnohem dravěji než naši svěřenci a v poločase jsme prohrávali o 12 bodů. Ve třetí čtvrtině se nám dařilo naše soupeřky přehrávat, byli jsme důraznější v obraně a dařilo se nám i více úspěšně zakončovat. Před poslední čtvrtinou jsme prohrávali o 7 bodů a do závěrečné čtvrtiny jsme šli s tím, že výsledek utkání ještě zkusíme otočit. V poslední čtvrtině nám však dal soupeř díky naší nedůrazné obraně a našim chybám při rozehrání míče několik jednoduchých košů a výsledkově nám odskočil na výsledných 66:45.

Druhé utkání se nám podařilo zahájit lépe než hradeckým lvicím, v první čtvrtině jsme byli na hřišti lepším týmem a díky tomu jsme v úvodu zápasu vedli. Ve druhé čtvrtině se situace na hřišti bohužel otočila, soupeřky přitvrdily v obraně a dařilo se jim díky naší slabší obraně lépe zakončovat, v poločase jsme prohrávali o 15 bodů. Ve druhém poločase se náš výkon na hřišti zlepšil, ale s bodovým náskokem hradeckých lvic jsme již nebyli schopni nic zásadnějšího udělat a druhé utkání skončilo s výsledkem 56:36.

I přes naše prohry je zapotřebí ocenit bojovnost našich nejmladších svěřenců v sobotním zápase, kteří od září udělali jak v individuálních tak i v týmových dovednostech basketbalu velký pokrok. Velké poděkování patří i rodičům, kteří přišli naše hráče a hráčky podpořit. Zápasy trenérům ukázaly, že v dalších trénincích se musíme více zaměřit na zlepšení osobní obrany a na přesnější přihrávky.

Další zápas bude naše družstvo U11 hrát již v novém roce 2023, a to 15. ledna ve Vysokém Mýtě.

Posted in Menu, NOVINKY, U11